Aktualności wróć do listy
30.10.2017

Debiuty i nowe odsłony 2017 cz.2

Wracamy do rozpoczętego niedawno tematu debiutów muzycznych oraz Artystów w nowych odsłonach w 2017 roku.
Podobnie jak w poprzednim tygodniu nieco uwagi poświęcimy zarówno Artystom, którzy pierwszy raz pojawili się na Śląskiej Scenie, jak też Artystom, których doskonale znamy, ale z innych projektów.

Ania i Karol

Zupełnie nowy Duet na Śląskiej Scenie, niemniej tworzony przez doświadczonych Muzyków, których głosy pięknie się uzupełniają. Karol Hadrych – Wokalista, Kompozytor i Autor tekstów miłośnikom muzyki jest już doskonale znany. Artysta zaczynał swoją karierę od sceny disco-polo, niemniej od kilku lat skłania się raczej ku bardziej popowo-szlagierowo-balladowych brzmieniach. Ania i Karol debiutowali niedawno przepiękną, romantyczną balladą Nasz Świat. Z ciekawostek warto na końcu dodać, że – w przeciwieństwie do większości Duetów na naszej scenie – Ania oraz Karol nie są rodziną (Karol ma żonę, Ania ma męża) i współpracują wyłącznie muzycznie.

Danuta Wiśniewska

Danuta Wiśniewska jest świetną Wokalistką z ogromnym doświadczeniem scenicznym, doskonale znaną na naszej scenie. Niemniej od 2017 roku Artystka znana z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk czy Zespołu Die Silinger rozpoczęła swoją solową karierę. Artystka obdarzona pięknym i czystym głosem niedawno wydała dwa single Najdroższa Mamo oraz Dziękować warto. Więcej Jej utworów poznamy zapewne w przyszłym roku.

Marcin Wojaczek

Zupełny debiut na Śląskiej Scenie Muzycznej. Marcin swoją medialną karierę rozpoczął jesienią 2017 roku, kiedy to ukazał się Jego debiutancki singiel Gdy w końcu powiesz tak. Pomimo, że jest zupełnie nową twarzą na naszej scenie, Jego debiutancka piosenka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Tim Fabian

Podobnie jak większość opisywanych przez nas Artystów, Tim Fabian swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie (jako 6-latek w Zespole Mniejsza o to), a od wielu lat nagrywa piosenki i występuje. Pod koniec ubiegłego roku Artysta obdarzony pięknym, delikatnym głosem zadebiutował na Śląskiej Scenie Muzycznej, błyskawicznie podbijając serca naszej Publiczności. Wśród Jego przebojów wymienić można m.in.: W Tobie widzę cały świat, Za rok, za dwa, Paryż ja i Ty, Pokochaj mnie. Na razie w repertuarze Tima Fabiana przeważają romantyczne ballady. Niebawem ukaże się debiutancki krążek Artysty. Pochodzi z Chorzowa, od wielu lat mieszka w Niemczech, ale regularnie przyjeżdża do Polski. Tim Fabian nie tylko śpiewa, ale też gra na pianinie. Na swoim koncie ma też kilka kompozycji i tekstów (na razie na rynek niemiecki). W przypadku debiutanckiego krążka Tim współpracuje z Marcinem Grzellą oraz Bogdanem Kisielem, a od strony tekstowej z Edkiem Sikorą i Justyną Adamczak.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
FrejeLetni czas
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
WeronikaTotalny luz
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
10.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
11.
Zespół Ed-KaLepsze dni
12.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Kola i JulaPozwolił los
15.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem [głosujemy raz na dobę]