Aktualności wróć do listy
04.06.2018

Dzieje się: pożegnania z programami telewizyjnymi

Na ogół w tym dziale informujemy o nowościach telewizyjnych i radiowych, niemniej jesteśmy zdania, że warto też wspomnieć o programach, które zakończyły swą emisję.
Do tego, że w naszych rodzimych rozgłośniach radiowych wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie (na czele z ogólną formułą), chyba zdążyliśmy się przyzwyczaić. Zmiany zachodzą też intensywnie w naszych ulubionych telewizjach.
O ile do niedawna często miałam okazję słyszeć opinię, że programów z udziałem naszych Śląskich Wykonawców jest zdecydowanie za dużo, za to Wykonawców za mało, teraz mamy do czynienia z sytuacją całkowicie odwrotną. Mianowicie – na naszym Rynku obecnych jest ponad 150 aktywnych Wykonawców i Zespołów, natomiast z programów w których realizowane są typowe wywiady pozostał właściwie jedynie program Muzyczne Wędrówki Bernadety Kowalskiej (oraz kilkuminutowe wywiady w Liście Śląskich Szlagierów oraz Szlagierowej Liście TVS, epizodycznie w Śląskiej Karuzeli i w My Wam to zagramy).
Jeszcze zimą zniknął z anteny Telewizji TVS bardzo popularny i lubiany program prowadzony przez Sebastiana Mierzwę – czyli Szlagierowa Biesiada (program nagle został zdjęty z Anteny po 2,5 roku emisji). Pod koniec kwietnia z anteny TVS zdjęty został program Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego (co ciekawe po kilkutygodniowej przerwie wyemitowano ostatni odcinek, o charakterze powiedzmy pożegnalnym). Autorski program Damiana Holeckiego emitowany był nieprzerwanie od września 2014 roku, czyli ponad 3,5 roku.
Kolejnym programem zdjętym z telewizyjnej Anteny jest Z całego serca życzę Ci, czyli bardzo pomysłowo i nowocześnie realizowany koncert życzeń w Telewizji TVT Rybnik. Program prowadzili Karol Gębczyk i Adam Polakowski z Wesołej Biesiady. Jak na koncert życzeń audycja miała nietypową formułę, gdyż poza składaniem życzeń obszerną część programu stanowił wywiad z Gwiazdą naszej Estrady oraz odwiedziny Gwiazdy u Solenizanta. Program był fajnie zrealizowany i niebanalny, cechowała go ciepła rodzinna atmosfera. W przeciwieństwie do pozostałych audycji, w tym przypadku zrealizowany został bardzo fajny i wzruszający odcinek pożegnalny, podsumowujący całość programu.

Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]