Aktualności wróć do listy
10.02.2018

Hu hu ha nasza zima zła itd. ;)

Nie od dziś wiadomo, że piękna zimowa sceneria ma w sobie wiele romantyzmu i uroku. Czasami (choć niestety rzadko) ten czar wykorzystują nasze Gwiazdy w swoich teledysków, wykorzystując zimę właśnie jako tło do pięknych piosenek o miłości.

O miłości z zimą w tle

Jeden z popularniejszych przebojów Bożeny Mielnik – Dla Ciebie kochany – został zilustrowany clipem właśnie w zimowych klimatach. W tym przypadku trzeba przyznać, że zabieg był dosyć odważny i ryzykowny (zarówno fragmenty tekstu, jak i sama muzyka – utrzymana w lekko wschodnich oraz południowych klimatach – przywodzą na myśl zdecydowanie lato, ciepło, skwar, wakacje). Niemniej takie połączenie przeciwności przyniosło interesujący efekt, a sam pomysł można zaliczyć do udanych. Warto wspomnieć, że ujęcia plenerowe stanowią tylko część teledysku, przeplataną ujęciami z wnętrz.
Kola i Jula w swoim wielkim hicie Serce nie kłamie również postawił na zimowe akcenty. Spora część ujęć do nastrojowej ballady powstało w plenerze, w malowniczej, niebanalnej zimowej scenerii. Choć zima stanowi tutaj tylko subtelne tło, niewątpliwie dodaje sporo uroku pięknemu teledyskowi i podkreśla charakter ballady.
Chyba zdecydowanie najbardziej znanym zimowym teledyskiem do piosenki o miłości jest (i raczej pozostanie na długo) teledysk do wielkiego przeboju Duetu Karo – Już na zawsze z Tobą. Ta piękna, niezwykle romantyczna ballada została bardzo efektownie zilustrowana świetnie zrealizowanym clipem w zimowej scenerii. W przeciwieństwie do większości omawianych przez nas zimowych teledysków, tym razem zdecydowana większość zdjęć powstała w plenerze (Park Śląski). Pięknie zrealizowane zdjęcia podkreślają i oddają charakter tej pięknej ballady.
Kto ma Urodziny w lutym?
Kto ma Urodziny w lutym?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
2.
StachSłona łza
3.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię
13.
Michalina StarostaNiedzielne zolyty
14.
JinksAmore Mio
15.
Duet KaroJo i Ty