Aktualności wróć do listy
30.12.2017

Kolędy w wykonaniu Śląskich Artystów

Święta, Święta i po Świętach. Jednak okres świąteczny i czas kolędowania dopiero się rozpoczął i trwa aż do drugiego lutego.
Do tej pory na portalu Śląskie Przeboje skupialiśmy się na autorskich pastorałkach w wykonaniu naszych Gwiazd, niemniej w repertuarze większości z Nich nie brak też pięknie wykonanych kolęd.
Wielu z naszych idoli ma na swoim koncie nawet całe płyty z kolędami – możemy tu wymienić choćby Artystów i Zespoły, jak: Mirek Szołtysek, Karpowicz Family, Damian Holecki, Beata i Marcin, Bożena Mielnik, De Silvers, Zespół FEST, Gang Marcela, Jacek Kierok, Mariusz Kalaga, Teresa Werner, Jorgusie, Szlagier Maszyna. Wydawnictwo kolędowe ma na swoim koncie też Mona Lisa.
Płyty z kolędami to jedna sprawa, ale nie zapominajmy, że wielu naszych Idoli ma też na koncie piękne teledyski do kolęd. Clipy utrzymane są w różnym stylu – niemniej przeważa w nich tradycja – to znaczy przytulny dom, choinka, zastawiony do wieczerzy wigilijnej stół, nastrojowe oświetlenie.
Nie brak też teledysków do kolęd zrealizowanych w plenerze – wśród śnieżnych, białych, najczęściej górskich krajobrazów. Cóż – trzeba przyznać, że są piękne, budzą w nas sentyment i odległe wspomnienia, niestety w ostatnich latach stanowią niemal egzotyczny obraz.
Spora część teledysków do kolęd jest stosunkowo prosta, ale dotyka ich kwintesencji oraz istoty Świąt Bożego Narodzenia – nagrywane są przy szopkach w kościołach. Pomimo stosunkowo prostej formy ich wymowa jest bardzo wyraźna i niewątpliwie oddaje istotę Świąt oraz kolęd.
 
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]