Aktualności wróć do listy
22.06.2018

Na scenie nie ma to jak z Tatą...

Nadszedł kolejny z bardzo ważnych dni w naszych kalendarzach – czyli Dzień Ojca. O ile piosenek poświęconych Tacie jest na naszym rynku niezbyt wiele, za to jest naprawdę sporo Duetów oraz Zespołów, których trzon stanowi Ojciec z Córką.
Śmiało trzeba przyznać, że wśród Śląskich Zespołów Duety Ojca i Córki stanowią bardzo ważną i lubianą część naszego rynku. A wymieniać można by całkiem długo…
Sandra i Joachim Koj – to rodzinny Duet, który obecny jest na naszej scenie bardzo krótko, niemniej przypadł do serca rodzimej widowni. Ciekawostką jest fakt, że medialnie Achim zaczynał swą karierę solo, a Sandra nie miała najmniejszej ochoty towarzyszyć Ojcu (choć nie raz miała okazję stać z Nim na scenie w nieco dawniejszych czasach). Gdy jednak okazało się, że Achim będzie musiał szukać kogoś do chórków, Sandrze zrobiło się żal rodzinnego projektu. Efekt? Intensywny kurs nauki śpiewu, płyta nagrana w duecie, a na niej nawet solowe piosenki Sandry.
Karolina i Adam Krawczyk – tego rodzinnego Duetu przedstawiać chyba nie trzeba. Karolina towarzyszy Adamowi na scenie od najmłodszych lat i chyba od bardzo dawna nikt nie wyobraża sobie, by występowali odrębnie. Karolinka od zawsze zaglądała do studia Taty i zapragnęła śpiewać. Początkowo Adam stanął przed sporym wyzwaniem – ostatecznie stworzenie duetu z kilkulatką do łatwych nie należy. Ten sympatyczny Duet nagrał już 3 płyty, jak też kilka teledysków.
Śląskie Trio Piotra Szefera – w przypadku tego świetnego Zespołu trzon stanowi również Ojciec i Córka (Piotr i Agnieszka – czasami występujący jedynie jako duet). W tym przypadku Agnieszka towarzyszy Ojcu również od swych najmłodszych lat i wspólnie tworzą niezwykle zgraną ekipę, mającą na koncie niezapomniane hity.
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]