Aktualności wróć do listy
23.06.2018

Nie ma to jak z Tatą - również na scenie

Skoro mamy Dzień Ojca, to czas na ciąg dalszy o znanych i utalentowanych Ojcach śpiewających wraz z równie uzdolnionymi dziećmi.
Wracamy do tematu rodzinnych Duetów Ojca i Córki na Śląskiej Scenie muzycznej.
Dominika i Janusz Żyłka – to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych Duetów Ojca i Córki (a zarazem jeden z najbardziej twórczych). Dominika towarzyszy Januszowi na scenie (i płytach) już od kilkunastu lat, zaczynała już jako mała dziewczynka. Również w tym przypadku chyba teraz trudno nam sobie wyobrazić Ich śpiewających solo (choć Janusz ma na koncie sporo solowych projektów). Są bardzo zgodnym, świetnie radzącym sobie na scenie, płytach i teledyskach Duetem.
Bajery – choć obecnie Zespół gra w 3-4 osobowym składzie, nikt nie ma wątpliwości, że jego trzon stanowi Ojciec i Córka – czyli Bogdan i Angelika. Jak sami przyznają – co wielu wydaje się wręcz dziwne – nigdy się nie kłócą. Na scenie stanowią wulkan energii, w pracy nad piosenkami (wraz z resztą Zespołu) świetnie się uzupełniają.
Na końcu należy wspomnieć o projektach (na razie) okazjonalnych, które jednak mają spore perspektywy i od razu podbiły serca widowni. Pierwszym z nich jest Zespół Duo Bayers, któremu na scenie już kilkukrotnie towarzyszył utalentowany muzycznie Syn Remika, który świetnie radził sobie śpiewając u boku Ojca. Drugim przykładem jest tegoroczny występ Chrisa Oxforduo na Śląskiej Gali Biesiadnej – świetny Wokalista pojawił się tym razem u boku swoich uzdolnionych muzycznie Dzieci, wykonując wspólnie wzruszającą piosenkę. W obu przypadkach z jednej strony mieliśmy do czynienia z bardzo wzruszającymi występami, z drugiej po prostu ze świetnymi projektami z udziałem młodych utalentowanych osób.
 
 
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]