Aktualności wróć do listy
02.06.2018

Piosenki od kuchni - w świecie aranżerów 2

Wiemy, wiemy. Jesteśmy nudni i bardzo długo wałkujemy już temat piosenek od kuchni. No, ale skoro wzięliśmy się za omawianie, trzeba temat jakoś dokończyć.
W poprzednim artykule wymieniliśmy już dwóch popularnych Aranżerów współpracujących z dużą grupą Wykonawców naszej Estrady. Jak już wspomnieliśmy ostatnio, grupa ta jest jednak znacznie większa. Kto więc jeszcze ma wielki wkład w ostateczny kształt piosenki?
Janusz Bacik – znany z Zespołu Avista, tworzy i aranżuje oczywiście nie tylko dla swojego Zespołu, ale dla sporej grupy Artystów naszego Rynku (i nie tylko) – wymienić tu można choćby takie nazwiska, jak Teresa Werner, Paweł Gołecki. Janusz aranżuje zarówno własne, jak też cudze kompozycje – jak covery Teresy Werner oraz Pawła Gołeckiego.
Andrzej Skaźnik – również w przypadku tego Muzyka i Artysty chyba łatwiej wymienić Wykonawców, z którymi jako kompozytor i aranżer nie miał okazji współpracować. Oprócz własnych projektów – obecnie Zespół New For You – Andrzej Skaźnik aranżował piosenki m.in. dla takich wykonawców, jak: Oxforduo, Happy Folk, Teresa Walerjańska, Bogusława Piechura, Mirosław Szołtysek, Zespół Ed-Ka, Duo Fenix, Bajery, Claudia Chwołka. Jak w poprzednich przypadkach, Andrzej aranżuje zarówno swoje kompozycje, jak też dzieła innych kompozytorów.
Mateusz Szymczyk – niewątpliwie podobnie jak wcześniej wspomniani, również Mateusz należy do najbardziej rozchwytywanych kompozytorów i aranżerów. Tworzy i aranżuje dla własnego Zespołu, ale też dla licznej grupy Wykonawców, jak: Piotr Herdzina, Leszek Filec, Arkadia Band, Claudia i Kasia Chwołka, Michalina Starosta, NasTroje czy Bogusława Piechura, Mariusz Doroz, a nawet Graziano. Podobnie jak w powyższych przypadkach, Mateusz aranżuje swoje kompozycje, ale też kompozycje innych autorów.

 
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]