Aktualności wróć do listy
13.05.2018

Radiowe Listy Przebojów: Radio Piekary

Czas na kilka zdań o kolejnej Radiowej Liście Przebojów. Tym razem słów kilka o Liście najstarszej i chyba zdecydowanie najpopularniejszej…
Śląska Lista Przebojów Radia Piekary emitowana jest już od około 12 lat. Jej pomysłodawcą, jak też jedynym Prowadzącym jest Arkadiusz Rembacz. Lista emitowana jest w sobotnie popołudnia oczywiście w Radiu Piekary.
Jej niewątpliwym atutem są jasne reguły, jak też czytelny układ (notowanie nie jest przerywane np. emisją piosenek niezwiązanych z Listą). Od kilku lat główne notowanie stanowi 15 piosenek, poprzedzonych 3-4 propozycjami. Na przestrzeni lat zasady głosowania ulegały lekkim modyfikacjom, niemniej zawsze zachowana była ciągłość. Bieżące notowanie sprawdzić można na Facebooku Śląskiej Listy Przebojów. Każda piosenka, która utrzyma się w Liście przez 50 notowań otrzymuje „Diamencik”, co oznacza, że na daną piosenkę już nie głosujemy, a sama piosenka oczywiście zostaje odnotowana wśród wyróżnionych. Głosy oddajemy SMSowo do czwartkowego południa.
Co roku w Liście wybierany jest Przebój Roku – tutaj głosowanie odbywa się przez Facebooka Listy, przy ściśle określonych regułach. Nie brak też dodatkowych konkursów z nagrodami – dla osób, które wytypują pierwszą piątkę notowania, czy słuchaczy, którzy odgadną określone miejsce na Liście.
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
FrejeLetni czas
4.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
5.
StachSłona łza
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
8.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
9.
WeronikaTotalny luz
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaLepsze dni
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerChodź do mnie
15.
MuzykantyBydzie impreza