Aktualności wróć do listy
14.10.2017

Śląskie Gwiazdy wśród Nauczycieli

14. dzień października, to Święto Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela.
Oczywiście z tej okazji wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia. Przy okazji pamiętamy, że wśród Gwiazd Śląskiej Estrady nauczyciel stanowią naprawdę sporą grupę.
Tematowi temu poświęciliśmy spory artykuł w ubiegłym roku. Tym razem postaramy się więc streścić. O ile to możliwe, gdyż wśród naszych muzycznych idoli jest minimum kilkunastu nauczycieli.

W szkole i przedszkolu

Podobnie jak w ubiegłym roku zaczniemy od nauczycieli szkolnych oraz przedszkolnych. Wśród najpopularniejszych śpiewających nauczycieli wymienić chyba należy Waldka Kołaczyka i Krysię Dubik z Zespołu Duo Fenix – którzy od lat łączą swoją pasję muzyczną z pracą w szkole (ucząc przedmiotów niekoniecznie muzycznych).
Również nauczycielem jest Ryszard Zawadzki z Zespołu De Silvers, który od lat pracuje w jednej z chorzowskich szkół średnich. Kolejnymi bardzo znanymi nauczycielkami są Kola i Jula – czyli Kornelia Maroszek i Justyna Sosna. Obie piękne Panie od lat pracują z najmłodszymi Dziećmi w szkole podstawowej.
Nauczycielem muzyki (podobno bardzo wymagającym ;) ) jest też Robert Kier – lider Zespołu Kiersi. Nauczycieli nie brak też w Zespole Kamraty – zarówno Agnieszka Jabłonka i Agnieszka Sus od wielu lat są nauczycielkami szkolnymi. 14. października zapewne hucznie świętują też Andrzej Kocyba i Marcin Ochojski z Kapeli ze Śląska im. Józefa Poloka. Nauczycielem z wieloletnim stażem (a nawet dyrektorem Szkoły Muzycznej) jest też Jan Maliński z Gangu Marcela.
Wśród nauczycielskiego Gwiazdozbioru nie możemy też pominąć Doroty Pacholarz (Arkadia Band), która przez wiele lat uczyła muzyki młodzież gimnazjalną. Nauczycielami są też Rafał Lincner, Zbyszek Nowakowski z De Facto, czy Anna Piech (bardziej znana jako Anna P.). Emerytowane Nauczycielki (i to aż 4) wchodzą w skład Zespołu Sonitus. Przygodę z pracą jako nauczyciel szkolny przeżył też znany Satyryk i autor tekstów – Marian Makula.
Nauczycielkami z ogromna pasją są też sympatyczne Panie z Chorzowa Batorego, czyli Duet Hajdulki (Agata Gruszka-Zorychta oraz Sandra Grzybek). Obie Panie obecnie są nauczycielkami przedszkolnymi. Kolejną bardzo utalentowaną muzycznie nauczycielką jest Kasia z Zespołu Ed-Ka, która jest nauczycielką przedszkolną.

Poza szkołą

Również w innych placówkach nie brakuje nauczycieli, którzy z powołaniem realizują swoja misję. Wspomnieć tutaj należy niewątpliwie Wiktora Trojanowskiego, który od wielu lat uczy muzyki w Domu Kultury, jak też poświęca czas niepełnosprawnym w ramach warsztatów zajęciowych.
W domu kultury pracuje Janusz Bacik z Zespołu Avista, który również ma okazję pracować z młodymi, uzdolnionymi muzycznie osobami – uczy gry na instrumentach, działa też w studiu nagrań. Bardzo zaangażowany w pracę z młodzieżą i ich rozwój muzyczny jest Karol Hadrych. Artysta pracuje w domu kultury, ale też prowadzi młodzieżowy Zespół, który odnosi liczne sukcesy w konkursach. Kolejną Gwiazdą muzyki pracującą z młodzieżą jest Jakub Zorzycki z zespołu Kiersi, który od lat opiekuje się (jako kierownik) znanym Zespołem Pieśni i Tańca Mały Śląsk z Radzionkowa. W Domu Kultury muzyki uczy też znana z Zespołu Happy Folk Katarzyna Szymura.
Muzyki uczy też Mateusz Troll – lider Zespołu Mateusz Troll i Przyjaciele, który m.in. uczy gry na instrumentach klawiszowych. Nauczycielem (który jednak nie pracował w szkole) – jest też Mariusz Kalaga. Niemniej Artysta przez wiele lat pracował w Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej.
Wśród sympatycznych nauczycielek muzyki w domach kultury musimy też wspomnieć o Marzenie Woźniak i Ali Cedziło ze Szlagier Maszyny. Obie Panie od lat pracują w jednym z Katowickich Domów Kultury. Pracy z dziećmi (w domu dziecka) poświęca się też Tomek Miś z zespołu Jinks.
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]