Aktualności wróć do listy
26.11.2017

Telewizyjne listy przebojów: Lista Śląskich Szlagierów

Portal Śląskie Przeboje, to przede wszystkim szeroko rozumiana Śląska Muzyka oraz Śląscy Artyści. Niewątpliwie bardzo ważną częścią tego świata są listy przebojów. Poświęćmy więc im więcej uwagi.
Ostatnio sporo uwagi poświęciliśmy programom z udziałem Gwiazd oraz prowadzonym przez Gwiazdy w naszych mediach. No, ale niezbyt wiele uwagi poświęciliśmy jednym z ciekawszych programom w naszych mediach, czyli listom przebojów. Zarówno w radiach, jak też w telewizjach jest ich sporo i warto poświęcić im nieco uwagi.
Na początek lista z bardzo długim stażem, ciesząca się ogromną popularnością – czyli Lista Śląskich Szlagierów.
Telewizyjna Lista Śląskich Szlagierów emitowana jest od 2008 roku. Program przez wiele lat emitowany był na antenie Telewizji TVS, niemniej w wyniku pewnych zmian ramówkowych obecnie możemy go oglądać na antenie telewizji NTL Radomsko, ale też w Internecie, na Youtube Listy Śląskich Szlagierów. Producentem Programu jest Jan Musialik.

Fragment notowania

Popularna Lista dwa tygodnie temu świętowała swoje 500 notowanie, wiosną przyszłego roku świętować będzie dziesięciolecie emisji. Pierwszym prowadzącym programu był Dariusz Niebudek, który prowadził audycję przez kilka lat. Kolejnym prowadzącym (przez niespełna rok) był Grzegorz Stasiak. Obecnie – od 2011 roku – listę prowadzi Eugeniusz Witek Geno.
Lista Śląskich Szlagierów wylansowała wiele przebojów, jak też miała ogromny wkład w rozwój kariery wielu Gwiazd Naszej Estrady. Część Artystów, którzy obecnie zaliczani są do czołówki Śląskiej Sceny Muzycznej debiutowało właśnie w tej Audycji lub przynajmniej miało pierwszy raz okazję zaprezentować swoje teledyski szerokiej Publiczności.
Co roku – na przełomie stycznia i lutego – w ramach Listy Śląskich Szlagierów wybierany jest Przebój Roku, Teledysk Roku oraz Wykonawca Roku. Wśród laureatów nagród wymienić należy m.in. takie Gwiazdy jak Mirosław Szołtysek, Damian Holecki, Duet Karo, Teresa Werner, Karpowicz Family, Mirosław Jędrowski, Beata i Marcin oraz wielu, wielu innych. Od kilku lat przyznawane jest też wyróżnienie dla Debiutu Roku. Z tejże okazji odbywa się co roku koncert – który możemy obejrzeć w telewizji (od kilku lat jako kilkuczęściową relację w kolejnych notowaniach Listy).
Same zasady głosowania w Liście Śląskich Szlagierów są stosunkowo proste – widzowie głosują na utwory z propozycji, które prezentowane są w ramach audycji, jak też można znaleźć je w Internecie na Youtubowym kanale Listy. Co tydzień w Notowaniu Prezentowana jest główna 10-tka.
Dodajmy, że w każdym notowaniu Listy pojawiają się zaproszeni Goście (najczęściej dwóch Artystów), z którymi Prowadzący – Eugeniusz Witek – przeprowadza wywiad. Od czasu do czasu dla Widzów przygotowywane są niespodzianki – notowania, które (jednorazowo) prowadzi jedna z Gwiazd naszej Estrady (lub współprowadzi program z Genem).
Producent Listy Śląskich Szlagierów jest też organizatorem tradycyjnego koncertu z Okazji Dnia Matki, który odbywa się w Chorzowskim Centrum Kultury właśnie w Dzień Matki.
Od kilku lat Lista Śląskich Szlagierów współpracuje z Radiem SUD z Kępna, choć niejednokrotnie miała okazję przygotowywać koncerty we współpracy z Radiem Piekary, a kilka lat temu również z Radiem FEST.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]