Aktualności wróć do listy
03.12.2017

Telewizyjne listy przebojów: Szlagieromania

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nowy (co prawda dosyć krótki), ale jednak cykl – o telewizyjnych Listach Przebojów poświęconych Śląskim Hitom. Czas na słów kilka o nowej Liście.
O ile ostatnio sporo uwagi poświęciliśmy Liście Przebojów, która jest chyba audycją z najdłuższym stażem w naszych mediach. Tym razem czas na kilka słów o zupełnej nowości – programie Szlagieromania, emitowanym na antenie Telewizji TVT Rybnik.
Nowa Lista Przebojów swoją premierę miała we wrześniu tego roku. Producentem programu jest Wydawca i Producent Marcin Skalski i Jego Firma Projektomania. Program oglądać możemy zarówno w telewizji, jak też w Internecie, na kanale ZnanyArtysta.pl, na Youtube.
Program prowadzi popularny Duet Śląskich Artystek – czyli Claudia i Kasia Chwołka. Chyba jest to pierwsza telewizyjna lista przebojów prowadzona przez Duet Matki i Córki. Oczywiście całość – jak na ten Duet przystało – prowadzona jest w gwarze śląskiej.
W ramach każdego notowania prezentowane jest główne notowanie (15 piosenek – jak na razie dosyć dynamicznie zmieniających swoje pozycje w Liście), jak też kilka propozycji. Propozycje do Szlagieromanii zobaczyć możemy też w tygodniu. Główne notowanie zobaczyć możemy w telewizji w każdą niedzielę.
Z ciekawostek możemy dodać, że w przypadku Claudii Chwołka, prowadzenie Listy nie jest telewizyjnym debiutem – młoda Artystka miała okazję przez rok współprowadzić w tej samej Telewizji koncert życzeń Niedziela po naszymu.
Kto świętuje w marcu?
Kto świętuje w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
AvistaRytm naszych serc
2.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
3.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
4.
StachSłona łza
5.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
14.
Zespół Ed-KaLepsze dni
15.
Katarzyna MakulaZnajdę człowieka w człowieku