Aktualności wróć do listy
10.12.2017

Telewizyjne listy przebojów: Szlagierowa Lista TVS

Czas na dalszy ciąg naszego cyklu o telewizyjnych Listach Przebojów. Tym razem słów kilka o Liście Przebojów emitowanej na antenie Telewizji TVS.
Była już Lista Przebojów z najdłuższym oraz z najkrótszym stażem w mediach. Teraz czas na środkową – pod względem stażu, obecnie bardzo popularną listę, czyli Szlagierową Listę TVS.
Audycja emitowana jest w TVSie od niespełna 1,5 roku (lipiec 2016) – kiedy to, po niecodziennej formie wyboru Prowadzącej (castingi emitowane w TVS), wystartowała nowa Lista TVSu. Producentem Listy jest sama telewizja TVS, z założenia Lista otwarta jest na Artystów z różnych Wydawnictw. Program oglądać możemy w Telewizji TVS oraz na stronie Telewizji Silesia.
Program prowadzi Agnieszka Strzelczyk (znana też z Anteny Radia Silesia), choć zdarzyło się kilka odcinków prowadzonych w duecie przez Agnieszkę oraz Marka Szołtyska.
W każdym odcinku prezentowana jest główna 10-tka, propozycje oraz piosenki z poczekalni. Co tydzień w programie pojawiają się też Goście (najczęściej 2 Artystów – często prezentujących swoje nowości). Od stycznia tego roku listę wzbogacono o nowy element czyli niejako eliminacje do Przeboju Roku – piosenki, które 5 razy goszczą na 1. miejscu Listy już nie są emitowane w Liście, ale stają się kandydatami do Przeboju Roku. Rozstrzygnięcie Plebiscytu odbędzie się pod koniec grudnia.
Szlagierowa Lista współpracuje z Szlaglistą Radia Silesia – co tydzień podawane są informacje o bieżącej sytuacji w Radiowej Liście, a z kolei na antenie Radiowej w podsumowaniu tygodnia pojawia się informacja o ostatnim notowaniu Listy Telewizyjnej.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
FrejeLetni czas
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
WeronikaTotalny luz
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
10.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
11.
Zespół Ed-KaLepsze dni
12.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Kola i JulaPozwolił los
15.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem [głosujemy raz na dobę]