Aktualności wróć do listy
13.01.2018

W zimowym nastroju

Styczeń, pełnia zimy, za oknem – śniegu brak. Niebawem ferie zimowe, więc może spróbujmy jednak wprowadzić nieco zimowego nastroju…
W kalendarzu pełnia zimy, niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, ale pogoda za oknami jakoś nie do końca przypomina typową polską zimę. Jednych to cieszy, innych wręcz przeciwnie (szczególnie dzieci i amatorów sportów zimowych). Cóż – niewiele na to możemy poradzić, ale przynajmniej możemy pooglądać nieco zimowych klimatów w teledyskach naszych ulubionych Artystów.
Na zimowo i o zimie
Choć zima raczej stosunkowo rzadko staje się tematem odrębnych piosenek (jeśli już, to przewija się w pastorałkach, w kontekście typowo świątecznym), również na śląskiej scenie można znaleźć kilka wyjątków. Pierwszą piosenką w zdecydowanie zimowych klimatach jest przebój Claudii i Kasi Chwołka – Sypie śnieg. To po prostu urokliwa piosenka opowiadająca o zimie, urokach padającego śniegu i magii otaczającego nas świata. Całość połączona z niezwykle malowniczym teledyskiem w zimowej scenerii, z padającym śniegiem, przysypanymi drzewami tworzy niezapomniany, przepiękny obraz.

Drugim bardzo zimowym utworem jest przebój Adiego i Kariny – Na płatkach śniegu. Również ta piosenka opowiada po prostu o magii zimy, jej urokach, pięknym białym krajobrazie, przenosząc nas w krainę wyobraźni i marzeń. Również do tej piosenki powstał bardzo nastrojowy i malowniczy teledysk ukazujący uroki zimy.

Trzecią bardzo zimową piosenką jest utwór grupy KGB – Zimowe chwile na Śląsku. To nastrojowa, bardzo poetycka piosenka, podobnie jak poprzednie propozycje opowiadająca o pięknie zimy, urodzie jej krajobrazów oraz spędzaniu zimowego czasu. Do piosenki powstał niezwykle efektowny videoclip – prezentujący piękno zimowych krajobrazów, zabawy na śniegu.
Kto świętuje w marcu?
Kto świętuje w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
AvistaRytm naszych serc
2.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
3.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
4.
StachSłona łza
5.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
14.
Zespół Ed-KaLepsze dni
15.
Katarzyna MakulaZnajdę człowieka w człowieku