Aktualności wróć do listy
13.01.2018

W zimowym nastroju

Styczeń, pełnia zimy, za oknem – śniegu brak. Niebawem ferie zimowe, więc może spróbujmy jednak wprowadzić nieco zimowego nastroju…
W kalendarzu pełnia zimy, niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, ale pogoda za oknami jakoś nie do końca przypomina typową polską zimę. Jednych to cieszy, innych wręcz przeciwnie (szczególnie dzieci i amatorów sportów zimowych). Cóż – niewiele na to możemy poradzić, ale przynajmniej możemy pooglądać nieco zimowych klimatów w teledyskach naszych ulubionych Artystów.
Na zimowo i o zimie
Choć zima raczej stosunkowo rzadko staje się tematem odrębnych piosenek (jeśli już, to przewija się w pastorałkach, w kontekście typowo świątecznym), również na śląskiej scenie można znaleźć kilka wyjątków. Pierwszą piosenką w zdecydowanie zimowych klimatach jest przebój Claudii i Kasi Chwołka – Sypie śnieg. To po prostu urokliwa piosenka opowiadająca o zimie, urokach padającego śniegu i magii otaczającego nas świata. Całość połączona z niezwykle malowniczym teledyskiem w zimowej scenerii, z padającym śniegiem, przysypanymi drzewami tworzy niezapomniany, przepiękny obraz.

Drugim bardzo zimowym utworem jest przebój Adiego i Kariny – Na płatkach śniegu. Również ta piosenka opowiada po prostu o magii zimy, jej urokach, pięknym białym krajobrazie, przenosząc nas w krainę wyobraźni i marzeń. Również do tej piosenki powstał bardzo nastrojowy i malowniczy teledysk ukazujący uroki zimy.

Trzecią bardzo zimową piosenką jest utwór grupy KGB – Zimowe chwile na Śląsku. To nastrojowa, bardzo poetycka piosenka, podobnie jak poprzednie propozycje opowiadająca o pięknie zimy, urodzie jej krajobrazów oraz spędzaniu zimowego czasu. Do piosenki powstał niezwykle efektowny videoclip – prezentujący piękno zimowych krajobrazów, zabawy na śniegu.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]