Aktualności wróć do listy
13.01.2018

W zimowym nastroju

Styczeń, pełnia zimy, za oknem – śniegu brak. Niebawem ferie zimowe, więc może spróbujmy jednak wprowadzić nieco zimowego nastroju…
W kalendarzu pełnia zimy, niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, ale pogoda za oknami jakoś nie do końca przypomina typową polską zimę. Jednych to cieszy, innych wręcz przeciwnie (szczególnie dzieci i amatorów sportów zimowych). Cóż – niewiele na to możemy poradzić, ale przynajmniej możemy pooglądać nieco zimowych klimatów w teledyskach naszych ulubionych Artystów.
Na zimowo i o zimie
Choć zima raczej stosunkowo rzadko staje się tematem odrębnych piosenek (jeśli już, to przewija się w pastorałkach, w kontekście typowo świątecznym), również na śląskiej scenie można znaleźć kilka wyjątków. Pierwszą piosenką w zdecydowanie zimowych klimatach jest przebój Claudii i Kasi Chwołka – Sypie śnieg. To po prostu urokliwa piosenka opowiadająca o zimie, urokach padającego śniegu i magii otaczającego nas świata. Całość połączona z niezwykle malowniczym teledyskiem w zimowej scenerii, z padającym śniegiem, przysypanymi drzewami tworzy niezapomniany, przepiękny obraz.

Drugim bardzo zimowym utworem jest przebój Adiego i Kariny – Na płatkach śniegu. Również ta piosenka opowiada po prostu o magii zimy, jej urokach, pięknym białym krajobrazie, przenosząc nas w krainę wyobraźni i marzeń. Również do tej piosenki powstał bardzo nastrojowy i malowniczy teledysk ukazujący uroki zimy.

Trzecią bardzo zimową piosenką jest utwór grupy KGB – Zimowe chwile na Śląsku. To nastrojowa, bardzo poetycka piosenka, podobnie jak poprzednie propozycje opowiadająca o pięknie zimy, urodzie jej krajobrazów oraz spędzaniu zimowego czasu. Do piosenki powstał niezwykle efektowny videoclip – prezentujący piękno zimowych krajobrazów, zabawy na śniegu.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
FrejeLetni czas
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
WeronikaTotalny luz
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
10.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
11.
Zespół Ed-KaLepsze dni
12.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Kola i JulaPozwolił los
15.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem [głosujemy raz na dobę]