Aktualności wróć do listy
28.01.2018

Adi

Adi, czyli Adam Janosch – wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer.
Adi to artysta pochodzący z Siemianowic Śląskich, od 1988 mieszkający na stałe w Niemczech, ale często odwiedzający nasz kraj.
Karierę rozpoczął w 1980 roku, w lokalnym zespole Retro Paka (do 1988), założył też własny zespół. Od najmłodszych lat grał na akordeonie (edukacja w szkole muzycznej oraz prywatnie) i keyboardzie.
Obecnie artysta poświęcił się karierze solowej. Wokalista ma na swoim koncie 3 płyty CD, płytę DVD oraz kilkanaście teledysków (w tym kilka nagranych w duecie z Kariną).
Adi jest kompozytorem oraz aranżerem wszystkich piosenek na swoich płytach. Spora część tekstów jego utworów jest też jego autorstwa. Na pierwszej płycie Adiego znalazła się też piosenka z tekstem napisanym przez Claudię Chwołka.
Śpiewa w języku polskim, gwarze śląskiej oraz języku niemieckim. Pierwszą płytę wydał w 2008 roku, kolejne w 2009 oraz 2013 roku. Ogromna popularność artysty zaczęła się od piosenki Ave Marija dowo mi swo dłoń, która do chwili obecnej często grana jest w telewizyjnych i radiowych koncertach życzeń. Od 2009 roku występował w duecie z Kariną (wraz z którą została wydana druga płyta artysty – wśród wspólnie nagranych piosenek znalazła się Wenecka miłość). Z przyczyn technicznych duet rozpadł się.
Teledyski Adiego często pojawiają się w regionalnych telewizjach oraz na antenie telewizji TVS.
Artysta posiada własne studio nagrań, w którym opracowuje swoje nagrania, jak też komponuje. Zajmuje się też organizacją i oprawą muzyczną imprez. Artysta jest również twórcą licznych teledysków własnych oraz dla innych artystów.
Tematyka piosenek Adiego jest zróżnicowana – od piosenek o miłości, poprzez piosenki o życiu, aż po tematykę religijną i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. W jego repertuarze przeważają melodie taneczne oraz ballady.
Wśród najbardziej znanych przebojów artysty są m.in.: Ave Marija dowo mi swo dłoń, Ślonski hiphop, Balanga u Hajdli, Tysiąc kwiatów chce ci ofiarować, Miłość nie powinna płakać, Wenecka miłość.
 
Dyskografia:
  • Po Śląsku i dla Śląska (2008)
  • Dlo wos gromy i spiywomy (2009 – jako Adi & Karina)
  • Czas na party (2013)
  • Sercem Śpiewane (DVD)
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]