Aktualności wróć do listy
12.02.2018

Nowości internetowe: Piotr Feszter i Captain Freddy

Czas na kilka słów o kolejnej premierze teledyskowej – tym razem do piosenki, której chyba nikomu nie trzeba już przedstawiać.
W ostatnich miesiącach śląskimi stacjami radiowymi (szczególnie Radiem Silesia, jak też Radiem Piekary) zawładnęły przeboje Piotra Fesztera – a konkretnie stare hity Artysty w odświeżonych wersjach. Od grudnia zdecydowanie króluje piosenka Ja! Jo lubia śląskie śpiewki grać – piosenka nawet stała się najpierw hitem miesiąca, następnie hitem roku Szlaglisty Radia Silesia. Przypomnijmy, że utwór jest pogodnym, tanecznym utworem utrzymanym w typowo szlagierowej konwencji. W odświeżonej wersji wokal Piotra Fesztera został wzbogacony o rewelacyjne brzmienie saksofonu w wykonaniu Kapitana Freddiego (świetny niemiecki saksofonista znany niegdyś z formacji Captain Cook). Przypomnijmy, że kompozytorem muzyki jest sam Piotr Feszter, za tekst odpowiedzialni są Piotr Feszter oraz Jan Etgens.
Teledysk zrealizowano w plenerze – podczas rejsu statkiem po alpejskim jeziorze, jak też nad brzegiem tegoż jeziora. Atutem teledysku niewątpliwie są przepiękne krajobrazy, jak też profesjonalnie zrealizowane zdjęcia. W teledysku pojawili się Piotr Feszter, Kapitan Freddy oraz Wokalistka. Całość tworzy prosty, ale dobrze zrealizowany i miły dla oka obraz (pozbawiony zbędnych efektów specjalnych poza subtelnym przenikaniem obrazu), wzbogacający ładną kompozycję. Z ciekawostek można dodać, że jednym z Twórców teledysku jest Adam Janosch, czyli popularny Adi.

Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
FrejeLetni czas
4.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
5.
StachSłona łza
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
8.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
9.
WeronikaTotalny luz
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaLepsze dni
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerChodź do mnie
15.
MuzykantyBydzie impreza