Aktualności wróć do listy
05.01.2018

Nowości muzyczne: Adi

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnim czasie miało miejsce sporo premier teledysków i piosenek. Nie możemy jednak pominąć kilku nieco wcześniejszych, późnojesiennych premier, o których nie zdążyliśmy napisać.
Stosunkowo niedawno miała miejsce premiera najnowszego teledysku popularnego Wokalisty – Adiego. Sympatyczny Artysta tym razem postawił na nieco nostalgiczną, bardzo nastrojową piosenkę zatytułowaną Kiedy myśla o hajmacie. To nastrojowy, dosyć wolny utwór utrzymany w typowo szlagierowych klimatach. Aranżacja jest miła dla ucha, typowa dla klasycznych szlagierów. Tekst opowiada – zgodnie z tytułem – o małej ojczyźnie, sentymencie do niej, tęsknocie za nią. Po prostu o Śląsku, rodzinnej Ziemi. Tekst jest ładny, trafia do serca. Piosenka u wielu osób z pewnością może wywołać wzruszenie.
Jeśli chodzi o teledysk – został w całości zrealizowany w plenerze. Zgodnie z treścią teledysku oczywiście na Śląsku – możemy zobaczyć m.in. Katowice (Nikiszowiec), Chorzów (Szyb Prezydent). Kolorystyka jest żywa. Zdjęcia zrealizowano wczesną jesienią, przy lekko przebarwiających się drzewach. Całość teledysku oddaje nastrój piosenki, ujęcia są bardzo profesjonalnie zrealizowane, podobnie jak montaż. Jedynymi zastosowanymi efektami są subtelne spowolnienia obrazu – co wzmacnia klimat teledysku.
Teledysk jest kolejną produkcją świetnego producenta – Mateusza „Matiza” Adamskiego, który ma na koncie sporo naprawdę świetnych videoclipów.

Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]