Aktualności wróć do listy
05.01.2018

Nowości muzyczne: Adi

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnim czasie miało miejsce sporo premier teledysków i piosenek. Nie możemy jednak pominąć kilku nieco wcześniejszych, późnojesiennych premier, o których nie zdążyliśmy napisać.
Stosunkowo niedawno miała miejsce premiera najnowszego teledysku popularnego Wokalisty – Adiego. Sympatyczny Artysta tym razem postawił na nieco nostalgiczną, bardzo nastrojową piosenkę zatytułowaną Kiedy myśla o hajmacie. To nastrojowy, dosyć wolny utwór utrzymany w typowo szlagierowych klimatach. Aranżacja jest miła dla ucha, typowa dla klasycznych szlagierów. Tekst opowiada – zgodnie z tytułem – o małej ojczyźnie, sentymencie do niej, tęsknocie za nią. Po prostu o Śląsku, rodzinnej Ziemi. Tekst jest ładny, trafia do serca. Piosenka u wielu osób z pewnością może wywołać wzruszenie.
Jeśli chodzi o teledysk – został w całości zrealizowany w plenerze. Zgodnie z treścią teledysku oczywiście na Śląsku – możemy zobaczyć m.in. Katowice (Nikiszowiec), Chorzów (Szyb Prezydent). Kolorystyka jest żywa. Zdjęcia zrealizowano wczesną jesienią, przy lekko przebarwiających się drzewach. Całość teledysku oddaje nastrój piosenki, ujęcia są bardzo profesjonalnie zrealizowane, podobnie jak montaż. Jedynymi zastosowanymi efektami są subtelne spowolnienia obrazu – co wzmacnia klimat teledysku.
Teledysk jest kolejną produkcją świetnego producenta – Mateusza „Matiza” Adamskiego, który ma na koncie sporo naprawdę świetnych videoclipów.

Kto świętuje w marcu?
Kto świętuje w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
AvistaRytm naszych serc
2.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
3.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
4.
StachSłona łza
5.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
14.
Zespół Ed-KaLepsze dni
15.
Katarzyna MakulaZnajdę człowieka w człowieku