Aktualności wróć do listy
14.05.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Bernadeta Kowalska i Jacek Silski

Tym razem kilka słów o absolutnej nowości i premierze muzycznej – czyli najnowszym duecie Bernadety Kowalskiej i Jacka Silskiego.
O nowej piosence w Duecie Bernadety Kowalskiej i Jacka Silskiego wspomnieliśmy przy okazji relacji z tegorocznej Śląskiej Gali Biesiadnej, podczas której piosenka po raz pierwszy ujrzała światło dzienne. Jedni z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych Artystów naszej sceny nie spoczęło jednak na laurach i przystąpiło do pracy na planie teledysku.
Nowa piosenka Bernadety i Jacka nosi tytuł Mamo, kochana Mamo. To wzruszająca, chwytająca za serce, nostalgiczna piosenka utrzymana w klimacie ballady. Swoim stylem z lekka przywodzi na myśl brzmienia latynoskie, ale też piosenki cygańskie. Utwór jest niebanalny pod względem aranżacyjnym. Poza głosami wokalistów na pierwszy plan wysuwa się w niej brzmienie skrzypiec. Tekst jest równie wzruszający, jak melodia – całość jest bardzo poetycka.
Jeśli chodzi o sam teledysk – zdjęcia zrealizowane zostały w większości w plenerze, kilka ujęć powstało też w domu. Poza Bernadetą Kowalską i Jackiem Silskim, w teledysku wystąpił tez współpracujący z Bernadetą Skrzypek – Błażej Szymczyk. Oczywiście, jak na piosenkę o Matce przystało, nie zabrakło też samej matki… Teledysk oddaje nastrój utworu, jest nostalgiczny, spokojny. W tle możemy podziwiać miłe dla oka wiosenne krajobrazy i piękny ogród.

Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
FrejeLetni czas
4.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
5.
StachSłona łza
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
8.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
9.
WeronikaTotalny luz
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaLepsze dni
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerChodź do mnie
15.
MuzykantyBydzie impreza