Aktualności wróć do listy
10.02.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Kamraty

Druga połowa karnawału, to czas kilku interesujących premier muzycznych. Tym razem słów kilka o nowości Zespołu Kamraty.
Jesteśmy świeżo po premierze najnowszego krążka Zespołu Kamraty. Jego zapowiedzią jest nowy clip i piosenka w postaci zupełnie premierowej piosenki i teledysku – Frelki z K.G.W. To bardzo optymistyczna, wręcz radosna piosenka utrzymana w klimatach szlagierowo-biesiadnych – utwór z pewnością sprawdzi się na rozmaitych biesiadach i imprezach. Fani Zespołu Kamraty i Jego największych przebojów z pewnością nie poczują się zawiedzeni tym utworem. Pod względem aranżacyjnym przeważają instrumenty dęte. Tekst, podobnie jak sama kompozycja, jest pogodny. Opowiada po prostu o Paniach z Koła Gospodyń Wiejskich. Niewątpliwie tekst jest bardzo życiowy.
Jeśli chodzi o teledysk – oddaje klimat piosenki i jej biesiadny klimat. Zdjęcia zrealizowano we wnętrzu restauracji, tradycyjnej śląskiej kuchni oraz w plenerze – przy okazji dożynek. Oprócz Zespołu Kamraty (w pełnym składzie), w teledysku pojawiła się spora grupa sympatycznych Pań (zapewne z Koła Gospodyń Wiejskich). Zdjęcia nawiązują do treści piosenki. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych śląskich strojów ludowych oraz świetnej zabawy. Zdjęcia i montaż są zrealizowane bardzo profesjonalnie, jedynymi subtelnymi efektami zastosowanymi w teledysku są pojedyncze ujęcia w zwolnionym tempie, podkreślające charakter całości.

Kto ma Urodziny w lutym?
Kto ma Urodziny w lutym?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
2.
StachSłona łza
3.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię
13.
Michalina StarostaNiedzielne zolyty
14.
JinksAmore Mio
15.
Duet KaroJo i Ty