Aktualności wróć do listy
10.02.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Kamraty

Druga połowa karnawału, to czas kilku interesujących premier muzycznych. Tym razem słów kilka o nowości Zespołu Kamraty.
Jesteśmy świeżo po premierze najnowszego krążka Zespołu Kamraty. Jego zapowiedzią jest nowy clip i piosenka w postaci zupełnie premierowej piosenki i teledysku – Frelki z K.G.W. To bardzo optymistyczna, wręcz radosna piosenka utrzymana w klimatach szlagierowo-biesiadnych – utwór z pewnością sprawdzi się na rozmaitych biesiadach i imprezach. Fani Zespołu Kamraty i Jego największych przebojów z pewnością nie poczują się zawiedzeni tym utworem. Pod względem aranżacyjnym przeważają instrumenty dęte. Tekst, podobnie jak sama kompozycja, jest pogodny. Opowiada po prostu o Paniach z Koła Gospodyń Wiejskich. Niewątpliwie tekst jest bardzo życiowy.
Jeśli chodzi o teledysk – oddaje klimat piosenki i jej biesiadny klimat. Zdjęcia zrealizowano we wnętrzu restauracji, tradycyjnej śląskiej kuchni oraz w plenerze – przy okazji dożynek. Oprócz Zespołu Kamraty (w pełnym składzie), w teledysku pojawiła się spora grupa sympatycznych Pań (zapewne z Koła Gospodyń Wiejskich). Zdjęcia nawiązują do treści piosenki. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych śląskich strojów ludowych oraz świetnej zabawy. Zdjęcia i montaż są zrealizowane bardzo profesjonalnie, jedynymi subtelnymi efektami zastosowanymi w teledysku są pojedyncze ujęcia w zwolnionym tempie, podkreślające charakter całości.

Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
FrejeLetni czas
4.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
5.
StachSłona łza
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
8.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
9.
WeronikaTotalny luz
10.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
11.
Tim FabianMój Aniele
12.
Zespół Ed-KaLepsze dni
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerChodź do mnie
15.
MuzykantyBydzie impreza