Aktualności wróć do listy
29.12.2017

Premiery piosenek: Zespół Ed-Ka

Jak mawiają klasycy – Święta, Święta i po… No, ale okres świąteczny trwa przecież aż do 2. lutego – mamy więc jeszcze troszkę czasu by nadrobić zaległości i napisać o świątecznych piosenkach, których nie zdążyliśmy wcześniej uwzględnić.
Bardzo sympatyczną świąteczną niespodziankę dla swoich Fanów przygotował też Zespół Ed-Ka. Zespół na kilka dni przed Świętami opublikował utwór Pastorałka na trzy głosy. Kompozytorem oraz autorem tekstu jest Edek Sikora. To miła dla ucha, melodyjna piosenka utrzymana w popowym klimacie. Utwór jest bardzo fajnie zaaranżowany. Tekst opowiada o Świętach, świątecznych tradycjach i potrzebie ich utrzymania. Tekst jest ładny – poetycki, a zarazem bardzo życiowy. Dodajmy, że w piosence wziął udział Zespół w składzie 3-osobowym: Kasia, Edek oraz Zbyszek.
Co ciekawe Zespół przygotował do piosenki też swój autorski teledysk – nagrany własnymi siłami. Całość tworzy miły dla oka efekt, odzwierciedlający przedświąteczną atmosferę na ulicach Śląskich miast (Zabrze). Teledysk choć prosty, wzbogacony został o porcję efektów, które go wzbogacają (nie zakłócając jednocześnie odbioru). Całość jest barwna. Całość dobrze oddaje przedświąteczną atmosferę.
Zespół Ed-Ka istnieje właściwie dopiero od pół roku, niemniej zdążył już zaskarbić sobie sympatię Śląskiej (i nie tylko) Widowni.
 

Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]