Aktualności wróć do listy
30.12.2017

Grzegorz Stasiak - wywiad cz.5

Rozmawiam z Kabareciarzem Konferansjerem, Prezenterem Radiowym i Telewizyjnym, Wodzirejem, Aktorem… Jeśli którąś z ról pominęłam, to przepraszam. A o kim mowa? Oczywiście o Grzegorzu Stasiaku.
Tym razem Grzegorz Stasiak opowiedział o swoich zainteresowaniach i sposobach na spędzanie wolnego czasu, o tym, jak spełnia się w roli Dziadka oraz o tym czy Wnuczki lubią słuchać Dziadka w Radiu lub oglądać w telewizji.
  • Miał Pan okazję pracować już w wielu śląskich stacjach radiowych. Jak Pan spogląda na przemiany w nich z perspektywy czasu?
Stacji jest dużo. Taka niefajna konkurencja. No, ale rynek tego wymaga – te wszystkie słuchalności, itp. Ale moim zdaniem idzie to wszystko ku dołowi, niż ku profesjonalizmowi. Teraz jest coraz większe zapotrzebowanie nie na prezentera, ale na informatyka, operatora komputera, który potrafi szukać w jednym, drugim czy trzecim komputerze. Nieważne co gada i jak gada, byle obsługiwał komputer. Inaczej trzeba by zatrudniać spikera, czy prezentera oraz operatora, a to zwiększa koszty, na co większość właścicieli nie pójdzie. Komputeryzacja poszła do przodu, ale przez to obniża poziom programów.
  • Czym (poza wspomnianym ogródkiem) lubi zajmować się Pan w wolnym czasie?
Przede wszystkim sport. Oczywiście teraz głównie z fotela na telewizor. Choć obecnie coraz bardziej mnie denerwuje – teoretycznie ma być profesjonalny, zawodowy, a jest coraz większe badziewie. Najbardziej interesował mnie boks, sporty walki. No i piłka nożna. Ale gdy nie gra zawodowa liga, to też nie ma na co popatrzeć. Oczywiście też czynny sport. 
  • Jak Pan często podkreśla, uwielbia Pan spędzać czas z Wnuczkami. Jak radzi sobie Pan z opieką nad dziećmi?
Tak samo jak z gotowaniem. [śmiech] Czyli bardzo dobrze.
  • Rozumiem, że wnuczki są zawsze zadowolone przebywając z dziadkiem?
Tak. Pod warunkiem, że robię to, co One chcą. Gdy chcę, by były na ogródku, to nie są zbyt zadowolone. To już są panienki, gdy były małe, wychowywały się w ogródku. Później wolały już rowerek, rolki, czy wyjście z koleżankami. Teraz jedna ma już 12 lat, druga 8 – tak, że lubią przebywać ze mną, ale pod warunkiem, że robię, to co one chcą.
  • A jak wnuczki zapatrują się na pracę Dziadka? Pewnie są dumne, gdy mogą zobaczyć Dziadka w telewizji lub usłyszeć w radiu…
Szczerze mówiąc chyba są jeszcze za młode, by do końca tak to kojarzyć. Oczywiście mówią, że słyszały mnie w radiu, czy w telewizji, ale chyba jeszcze tego tak nie doceniają. Choć młodsza miała też już kilka występów, gdyż tańczy – miała już występy w domach kultury czy na festynach. Tak, że może kiedyś pójdzie w ślady dziadka.
  • Czy gra Pan na jakimś instrumencie?
To jest moja bolączka. [śmiech] Uczyłem się na gitarze, już tylu ludzi mnie uczyło, ale nie udało się. W końcu ktoś mi powiedział, „wiesz co Grzegorz nie nauczysz się grać, nie nauczysz się śpiewać. Weź i mów swoje kawały, a granie zostaw innym”.
  • Dziękuję za udzielenie wywiadu.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]