Aktualności wróć do listy
21.04.2017

Marek Halup - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś ze świetnym Wokalistą, Instrumentalistą, Kompozytorem, Aranżerem, Wydawcą, współzałożycielem i członkiem Duetu Metrum Reni & Marco… Wywiadu udzielił mi Marek Halup.
Marek opowiedział nam dzisiaj nieco na temat działalności nowego Studia Nagrań i Wydawnictwa TVSu.
  • Jest Pan Artystą – wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem…, ale też wydawcą. Obecnie od kilku miesięcy stoi Pan na czele Studia Nagrań oraz Wydawnictwa TVS. Wydawnictwo to jest stosunkowo młode?
Tak, wydawnictwo TVS powstało w sierpniu 2016 roku, w tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z Wydawnictwem, ale też ze studiem nagrań… To właściwie nowość na naszym rynku, gdyż do tej pory właściwie żadne wydawnictwo nie posiadało własnego studia nagrań…
Studio Nagrań TVS - fot.: Marek Halup - zbiory prywatne
  • Wydawnictwo dynamicznie się rozwija, współpracuje z nim coraz więcej Artystów. Jakie są plany Wydawnictwa na najbliższy czas?
To prawda, już możemy pochwalić się wieloma premierami, wydaliśmy składankę z najlepszymi wykonawcami Szlagierowej Biesiady pt. Gwiazdy Szlagierowej Biesiady, premiera płyty METRUM Reni & Marco Nasza melodia, Mona Lisa Szalona noc. Jeżeli chodzi o dalsze plany wydawnicze na rok 2017, to muszę przyznać że premier będzie sporo, jeszcze na przełomie kwiecień/maj ukażą się dwie pozycje tj. Stiff Capella oraz Brygida i Robert Łukowski, natomiast od września do końca roku przypadną po 3 premiery na każdy miesiąc, lecz niech pozostanie to niespodzianką.
  • Czy planowane są też koncerty promocyjne do tych płyt?
Oczywiście, wydawnictwo zajmuje się również koncertami promocyjnymi premierowych płyt, już w  Maju 2017 odbędą się dwa koncerty tego typu.
  • Rozumiem, że w ramach Wydawnictwa zajmujecie się też produkcją teledysków?
Każdy wykonawca związany umową fonograficzną z Wydawnictwem TVS ma zapewnione teledyski, oraz odpowiednią promocję.
Telewizja TVS dynamicznie się rozwija i zmienia. Na antenie możemy oglądać wiele naszych produkcji, jak Szlagierowa Biesiada czy Szlagierowa Lista.
  • Jako Studio Nagrań i Wydawnictwo TVS jesteście ściśle powiązani z Telewizją TVS, która niedawno skończyła 9 lat…
Właśnie z tej okazji wydawnictwo wraz z telewizją TVS organizuje koncert urodzinowy, który odbędzie się  06.05.2017 na zamku w Chudowie, będziemy mogli bawić się przy wspaniałej muzyce i świetnych występach znanych artystów Śląskiej sceny muzycznej. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci o które zadbają Siostry Wajs, oraz Roco i Colino.
  • Czy jest szansa w najbliższym czasie na jakieś kolejne organizowane przez Was koncerty?
Zbliża się dzień Matki, dlatego też z tej okazji zaplanowaliśmy dwa koncerty, które odbędą się 28.05.2017 w CKE Czerwionce Leszczyny , będzie to rejestrowany koncert telewizyjny, 20.05.2017 w Szymocicach odbędzie się koncert Szlagierowej Biesiady telewizji TVS na terenie obiektu AquaBrax, 04.06.2017 Szlagierowa Biesiada z Telewizją TVS na rynku w Siewierzu  i wiele, wiele innych o czym na bieżąco będziemy informować na naszej antenie oraz stronach www.tvs.pl i na Fanpage Studia i Wydawnictwa TVS.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]