Aktualności wróć do listy
08.05.2017

Paweł Gołecki i Dawid Czachor - wywiad cz.1

Rozmawiam ze świetnymi muzykami, mającymi na koncie niezliczoną liczbę hitów oraz teledysków – Pawłem Gołeckim oraz członkiem Jego Zespołu – Dawidem Czachorem (znanym też jako Ciacho).
Paweł i Dawid opowiedzieli nieco na temat swojego sukcesu, pracy nad teledyskami oraz o występach na scenie. 
  • Niedawno miała miejsce premiera Twojej najnowszej płyty. Właściwie już przed jej premierą wiele zawartych na niej utworów stało się przebojami. Podobnie z poprzednią płytą. Czy masz jakąś receptę na nagrywanie przebojów?
Paweł: Nie. Nie mam recepty. Nagrywamy po prostu co nam w duszy gra. Tak się akurat składa, że piosenki podobają się. Pozostaje tylko się cieszyć.
  • Niedawno miała miejsce premiera teledysku z Twojej najnowszej płyty (utwór Biała suknia). Teledyski do kilku piosenek już poznaliśmy. Czy jest jeszcze szansa, na kolejne videoclipy z płyty w najbliższym czasie?
Paweł: Tak. Planuję jeszcze jeden teledysk do płyty Od pragnienia do miłości. Może nie będę lepiej zdradzał, do której piosenki. Ale myślę, że będzie.
  • Twoje teledyski są bardzo różnorodne i fajnie zrealizowane. Czy masz jakiś wpływ na ich kształt, koncepcję?
Paweł: Tak, oczywiście. Teledyski wymyślamy sami, przedstawiamy co chcemy w nich zaprezentować, piszemy do nich scenariusze, później konsultujemy je i realizujemy z naszym operatorem i z naszym wydawcą. Ale głównie to my sami wymyślamy, co będzie działo się na tych teledyskach.
  • Zarówno na scenie, jak też w teledyskach bardzo ważną rolę odgrywa Dawid. W najnowszym clipie – Biała suknia – Dawid właściwie pojawił się w głównej roli. Może powiesz coś na ten temat.
Dawid: Cieszę się, że Paweł wziął mnie w roli aktora. Gramy ze sobą już kilka dobrych lat. Mam nadzieję, że współpraca będzie trwała nadal. O ile mnie Szef nie wywali z Zespołu. [śmiech] Myślę, że nie będzie tak źle. [śmiech]
Paweł: Żeby było jasne – nie jestem Jego szefem. Jesteśmy kumplami.
  • Obecnie masz na koncie kilkanaście przebojów. Koncertujesz w całej Polsce. Czy zaczynając solową karierę spodziewałeś się takiego sukcesu?
Paweł: Myślę, że tego nie można jeszcze nazwać sukcesem. Gramy dużo i cieszymy się, że jest zapotrzebowanie na nasza muzykę, a ludziom podobają się piosenki, które gramy. Ale do sukcesu jeszcze daleka droga.
  • Występujesz zawsze z kilkuosobowym Zespołem. Ile osób liczy obecnie Wasz skład?
Paweł: Skład liczy dokładnie 7 osób. Gramy całkowicie na żywo – perkusja, gitary, saksofon, skrzypce, na których gra Dawid, klawisze. Jest bardzo różnorodnie. Nas bardzo cieszy taka muzyka i daje mnóstwo satysfakcji.
Dawid: Jest coś do posłuchania dla każdego.
  • Czy lubicie kontakt z publicznością?
Paweł: Tak. Bardzo. Choć ja mam taki problem, że się bardzo długo rozkręcam. Na początku każdego występu mam takiego stresa, że bardzo trudno mi wejść w dany koncert. Ale, gdy uda mi się wejść, już jest bardzo fajnie.
Dawid: Ja z kolei uwielbiam występy na scenie.
  • To widać.
Dawid: No i występujemy razem. Więc jest super.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu.
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]