Aktualności wróć do listy
06.12.2017

Zespół Ed-Ka - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z jednym z najmłodszych stażem Zespołów na naszej Scenie – który ma jednak na koncie jeden z największych hitów tego roku. Dodajmy, że to rewelacyjny Duet tworzony przez Ojca i Córkę – po prostu Zespół Ed-Ka.
Na początek Edek i Kasia opowiedzieli o początkach kariery Zespołu Ed-Ka, planach muzycznych Zespołu na najbliższą przyszłość oraz o składzie Zespołu.
  • Od Waszego debiutu na Śląskiej Scenie muzycznej minęło niespełna pół roku. Czy jesteście zadowoleni z odbioru Was przez Fanów?
K: Zostaliśmy przyjęci przez fanów bardzo ciepło – co jest dla nas bardzo ważne. Śpiewamy dla ludzi i lubimy sprawiać przyjemność słuchaczom. Cieszymy się że nasza muzyka, słowa naszych piosenek trafiają w gusta słuchaczy.
E: Musimy przyznać, że taka sytuacja jest dla nas przyjemnym zaskoczeniem.
  • Do tej pory daliście się poznać widowni jako Duet, niemniej niedawno – na październikowym koncercie w Domu Muzyki i Tańca wystąpiliście w szerszym składzie. Czy w przyszłości również będziecie występować w większym składzie?
E: Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania i opcje – dlatego nazwaliśmy się Zespół Ed-Ka. Zobaczymy jaki wariant będzie dla nas najlepszy. Próbowaliśmy na Fest Party z bardzo sympatycznym Tomkiem, teraz sprawdzamy się nawzajem ze Zbyszkiem Czarneckim. Powiem tylko (żeby nie zapeszyć), że póki co wygląda to bardzo, bardzo obiecująco.
  • Kiedy możemy liczyć na Wasz kolejny singiel?
K: Mamy nagranych kilka nowych piosenek tylko trudno zdecydować się na jedną po tak wielkim hicie…. Mam na myśli powodzenie piosenki Narysowałam Cię.
E: Póki co ten utwór utrzymuje się na różnych listach przebojów - więc mamy jeszcze trochę czasu na wybranie co będzie następne.
  • Wasza piosenka Narysowałam Cię jest jednym z największych hitów ostatnich miesięcy. Czy możemy liczyć na teledysk do tego utworu?
K: Mamy już napisany scenariusz do naszego teledysku, ale chcemy żeby został nakręcony w miarę możliwości jak najbardziej profesjonalnie, więc musimy cierpliwie czekać na wręcz „rozrywanego”,  jednego z najlepszych realizatorów - Grzesia Knapka
E: …. wraz z ekipą :)
  • Kiedy możemy liczyć na Waszą płytę?
E: Co nagle – to po diable. Płyta CD sama w sobie nie ma takiego znaczenia jak kiedyś. Chcielibyśmy skoncentrować się na promowaniu kolejnych singli oraz teledysków do nich a najbardziej na koncertowaniu i bezpośrednim prezentowaniu naszych piosenek.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
 
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]