Aktualności wróć do listy
28.10.2022

Szkolne wspomnienia naszych Gwiazd - Aleksandra Fojcik (Harmonic)

Wracamy do naszego cyklu szkolne wspomnienia naszych Gwiazd – tym razem o to, jak wspomina szkołę, zapytałam Aleksandrę Fojcik z Zespołu Harmonic. Niewątpliwie Artystka nie mogła narzekać na brak zajęć…
Chodziłam do zwykłej szkoły i szkoły muzycznej dlatego u mnie od najmłodszych lat czas dzienny wypełniony był po brzegi szkołą. Już od piątego roku życia zaczęłam się uczyć – najpierw prywatnie, potem była szkoła pierwszego stopnia… Praktycznie przez kilkanaście lat uczyłam się równolegle. - podsumowuje Aleksandra Fojcik i dodaje:
Wracałam późno ze szkoły podstawowej, a potem zaraz (czasami nawet nie zahaczając o dom) jechałam prosto do szkoły muzycznej i wracałam późnym wieczorem. Nawet wieczory były zajęte, bo trzeba było przygotować się na dzień następny. I tak przez kilkanaście lat. Czasu wolnego było bardzo mało. Ale w szkole też można fajnie spędzić czas, więc nie narzekam. Dzisiaj ten czas wspominam bardzo miło, aczkolwiek były momenty, że było bardzo ciężko, gdyż obowiązków było bardzo dużo, zwłaszcza, gdy w szkołach nałożyły się matury i egzaminy dyplomowe, czy jakieś sesje itd. – wtedy naprawdę było trudno. Bywały więc miesiące, że było bardzo ciężko, ale były też takie, że dało się pośmiać, gdzieś wyskoczyć ze szkoły. Dzisiaj to bardzo miło wspominam – to znaczy zawsze to lubiłam, ale kiedyś było więcej tych trudności. Teraz spoglądam na to, że wszystko miało swój sens, cieszę się, że to wszystko udało się skończyć, i że dziś mi się to wszystko przydaje, czego się wtedy nauczyłam. Bo przecież często jest tak, że kończy się jakąś szkołę, a potem nie robi się nic w danym kierunku. A tutaj mi się to wszystko przydało, Damianowi też – tym bardziej było warto.
A w jakich przedmiotach Ola Fojcik czuła się najlepiej?
W szkole raczej byłam humanistką, więc bardziej podobał mi się język polski i oczywiście muzyka. A w szkole muzycznej właściwie wszystkie przedmioty miały swój fajny charakter – chyba nie byłabym w stanie wybrać jednego ulubionego. Chyba ogólnie zajęcia praktyczne, gdzie grało się na instrumentach, bardzo podobał mi się też śpiew. Właściwie to każdy przedmiot miał w sobie coś. Ale wracając do szkoły ogólnej, to zdecydowanie byłam humanistką – teraz też nam się to przydaje przy pisaniu tekstów, oboje jesteśmy bardziej humanistami.

Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiZabawy czas
2.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
3.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
4.
Edek DworniczekMoja nadzieja
5.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
6.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
7.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
8.
Golden MixTyle chwil przed nami
9.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
10.
Piotr FeszterRodzinny dom
11.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
12.
Kobiety na WalizkachHej życie!
13.
Kasia PiowczykUsłysz siebie
14.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
15.
MagdaLepiej być niż mieć

Sonda

Wybierz Przebój 2022 Roku - 3 półfinał [głosujemy raz na dobę]