Aktualności wróć do listy
03.02.2023

Szkolne wspomnienia naszych Gwiazd - Janusz Żyłka

Szkoła – kiedy to było? Mimo, że dla wielu z nas to odległa epoka, jakoś szczególnie utkwiła w pamięci. A jak czasy szkolne wspomina Janusz Żyłka z Duetu Dominika i Janusz Żyłka?
Szkolne wspomnienia… To były fajne czasy. Przede wszystkim szkoła podstawowa – to szalone dziecięce lata, różne wygłupy, ale przede wszystkim przyjaźnie, które przetrwały do dzisiaj. wspomina z uśmiechem Janusz Żyłka i dodaje: Nawet Koledzy, którzy mieszkali w odległych stronach świata kontaktują się czasami. Dzisiaj jest ta możliwość – Facebook i inne media. Tak, że te przyjaźnie zostały. A później już szkoła średnia – liceum… Dzisiaj, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że gdy człowiek kończy szkołę podstawową myśli, że wszystko wie, kiedy kończy studia – też wszystko wie, a dopiero z wiekiem dochodzisz do wniosku, że tak naprawdę tak wiele jeszcze nie wiemy. – dodaje refleksyjnie Artysta.
Ale ogólnie dobrze, że wspominamy tych, którzy nam tą wiedzę przekazywali – i to zarówno humanistyczną, jak też ścisłą. Przydaje się to w życiu do tej pory, tak więc jestem wdzięczny, że te szkolne lata nie zostały zmarnowane. A tu jeszcze do tego dochodziły szkoły muzyczne, które starałem się wykorzystać optymalnie. Chodzenie do obydwu szkół – zwykłej i muzycznej – uczy sumienności i poukładania sobie wszystkiego, bo inaczej człowiek nie dałby rady. Jeśli to jest poukładane, fajnie przekłada się na życie dorosłe – poukładanie spraw muzycznych, zawodowych, rodzinnych… Jeśli to wszystko jest poukładane, wszystko można realizować spokojnie. – podsumowuje Janusz Żyłka.
Jeśli chodzi o ulubiony i najmniej lubiany przedmiot – trudno mi powiedzieć. Były takie dni, że lubiłem matematykę, ale były też dni, że nienawidziłem matematyki. Polski lubiłem – ogólnie jestem humanistą… Ale właściwie nie miałem ulubionych – są dni, to jest jak w muzyce, gdy siadam do pianina i mogę grać 8-9 godzin, a mam takie dni, że siadam do pianina i przy pierwszym utworze trzaskam klapą i mówię – dzisiaj to nie jest ten dzień… Czyli u mnie z przedmiotami jest na pewno tak – polski, matematyka, geografia na pewno tak – bo poznawanie świata i ciekawostek, których – gdy ja się uczyłem, a było to bardzo dawno, granice jeszcze były niepootwierane – mało co wiedzieliśmy i tylko mogliśmy się z podręczników się czegoś dowiedzieć. Dzisiaj się cieszę, bo jako ojcu i dziadkowi jest mi dane trochę tego świata pozwiedzać. – podsumowuje z uśmiechem Janusz Żyłka.
 
Kto obchodzi Urodziny w marcu?
Kto obchodzi Urodziny w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
2.
Ryszard SawickiZabawy czas
3.
Proskauer EchoZ uśmiechem witaj każdy dzień
4.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
7.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
8.
Edek DworniczekCzekam
9.
FrakcjaPuste słowa
10.
Piotr FeszterRodzinny dom
11.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
12.
MagdaLepiej być niż mieć
13.
CzezzyJeszcze tyle jest przed nami
14.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
15.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w scenerii wczesnowiosennej [głosujemy raz na dobę]