Aktualności wróć do listy
25.03.2022

Szkolne wspomnienia naszych Gwiazd - Joanna Wojtaszewska

Szkoła… Kiedy to było? Dla jednych czasy szkolne wiążą się z najpiękniejszymi wspomnieniami najlepszych czasów w życiu, innym z kolei szkoła kojarzy się wręcz traumatycznie. A jak szkolne czasy wspomina Joanna Wojtaszewska z Duetu Joanna i Kamil?
Jak się okazuje, Joanna Wojtaszewska ma bardzo miłe wspomnienia związane ze szkołą. Jak nam zdradziła: Jeśli chodzi o moje szkolne wspomnienia, nie wiem czy są nudne, czy nie, ale byłam bardzo grzeczną, wzorową uczennicą. Pomimo tego, że oceny miałam bardzo dobre, zawsze miałam świadectwo z paskiem. Co do zachowania – byłam bardzo grzeczna, choć trzymałam się zawsze w grupie łobuzów i przyznam, że do dzisiaj lubię takie dzieci, które same są troszkę łobuzami. Niemniej sama byłam grzecznym „łobuzem” – jeśli pani o coś prosiła, to zawsze słuchałam, nigdy nie pyskowałam, z szacunku dla nauczyciela, dla starszej osoby.
Zapytana o ulubiony i najbardziej nielubiany przedmiot, Joanna Wojtaszewska przyznała: Co do przedmiotów, przyznam, że jestem trochę skrajnością, bo oczywiście od zawsze była muzyka. Bardzo jednak lubiłam też w-f, bardzo lubiłam zdrową rywalizację. Jeśli chodzi o dziewczyny, to nie byłam najlepsza, nie byłam najgorsza, ale zawsze dążyłam do tych lepszych. Bardzo lubiłam chodzić na zajęcia z w-fu, z basenu. Bardzo lubiłam też matematykę – i lubię do dzisiaj. W liceum byłam na przykład w klasie humanistyczno-językowej, a pomimo tego sama sobie wybrałam, że będę zdawała na maturze matematykę. Z uwagi na to, że chodziłam do dwóch szkół, nie miałam czasu, by uczyć się historii, biologii, czy geografii, a matematyka dla mnie jest logiczna, wiedziałam więc, że nie będę musiała się bardzo dużo uczyć, tylko rozumieć. A matematykę zawsze rozumiałam, więc to było dla mnie proste. Z całej klasy byłyśmy trzy koleżanki – ja, Sonia i Małgosia – które jako jedyne zdawałyśmy maturę z matematyki.
Czy miałam w szkole jakieś wpadki? W szkole nie, bo starałam się być grzeczna. To bardziej moja młodsza Siostra… Mama była parę razy do Niej wzywana, bo była troszkę łobuzem. Ja z kolei na podwórku – tu np. mi się zdarzyło koleżance, która mnie denerwowała parę razy z rzędu rozszarpać koszulkę, ale z racji tego, że moja Mama szyła na maszynie, Mama tej Dziewczyny (to była Koleżanka Kornelia), nasza Pani Sąsiadka – Pani Anita, którą bardzo lubiłam, przynosiła mojej Mamie te koszulki, Mama jej zszywała i tak to się kończyło. Generalnie byłam dosyć grzecznym dzieckiem – ruchliwym, skaczącym po drzewach, ale raczej grzecznym. Rodzice nie mieli ani ze mną, ani z Siostrami problemów. Generalnie dzieciństwo i cały etap szkoły wspominam cudownie. To były fajne czasy.


 
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Kto ma Urodziny w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
2.
Krzysztof KoniarekA ja lubię deszcz
3.
Dominika i Janusz ŻyłkaW rytmie naszych serc
4.
StachLusia
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
7.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
8.
Duet KaroPowiedz mi
9.
Witamina BandMasz jak w banku
10.
Duet RomanticaApetyt na miłość
11.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
12.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
13.
Piotr HerdzinaBoża Nadzieja
14.
Edek DworniczekTak być nie miało
15.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w jesiennym nastroju cz.2 [głosujemy raz na dobę]