Aktualności wróć do listy
04.11.2022

Szkolne wspomnienia naszych Gwiazd - Jolanta Krawczyk z Happy Jędrowski Show

Czasami miło powspominać dawne czasy… Jak swoje szkolne lata wspomina Jola Krawczyk z Zespołu Happy Jędrowski Show? Dodajmy, że Jola ma w tej kwestii sporo do powiedzenia…
Moje szkolne wspomnienia… A wesołe czy smutne? [śmiech] Do piątej klasy szkoły podstawowej byłam szarą myszką, niespecjalnie lubiłam chodzić do szkoły, bo byłam bardzo przywiązana do Mamy i chciałam zawsze przy Niej być, zawsze wszędzie chodziłam z Mamą, więc gdy musiałam iść do szkoły, to byłam nieszczęśliwa. Poza tym w szkole mało się odzywałam, bo godałam po śląsku, a wtedy bardzo mocno wymagano, by mówić poprawnie. Języka polskiego nie lubiłam więc w ogóle, podobnie jak wszystkich przedmiotów humanistycznych, aczkolwiek język rosyjski w piątej klasie polubiłam. Lubiłam wszystkie zajęcia manualne – tam gdzie było szycie, robienie sałatek, wszystkie praktyczne rzeczy… Uwielbiałam to robić i chętnie chodziłam na te zajęcia. W-F też lubiłam.
Nasuwa mi się też pewne fajne wspomnienie – zawsze zbierało się punkty (mieliśmy na to specjalne zeszyty) za aktywność itd. Po w-fie Pani zawsze mówiła, kto się pierwszy ubierze – uwielbiałam się na wyścigi ubierać pomimo, że miałam najgorszy mundurek, bo wszyscy mieli zapinanie od przodu, a ja z tyłu… A i tak często zdarzało mi się być pierwszą. Ta umiejętność przydała mi się później – gdy poszłam do Zespołu Pieśni i Tańca i trzeba było się szybko przebierać. Teraz też mi się to przydaje. Szkoła więc bardzo się przydaje.
Uwielbiałam przedstawienia. Bardzo lubiłam też, gdy np. brano nas z lekcji, by pomagać w bibliotece – czyli znów sprawy manualne. Lubiłam też malowanie, rysowanie i inne rzeczy związane ze sztuką, twórczością – i też to wszystko mi się przydało w życiu codziennym. W końcu ostatecznie zostałam krawcową. Oczywiście uwielbiałam też śpiew, kółek tanecznych raczej nie było, ale na zajęcia związane ze śpiewem bardzo chętnie chodziłam.
A nawiasem mówiąc co lubiłam za PRLu? Możecie mi nie wierzyć, ale uwielbiałam pochody pierwszomajowe. Uwielbiałam, bo wtedy nie było szkoły, można było ubrać się w mundurek harcerski, bo też chodziłam do harcerstwa. Uwielbiałam też mieć stare trampki i potem malować je białą kredą – to było piękne. Zawsze też zbierałam kwiatki, gdy rzucali je z trybun – przeważnie były to goździki i żółte tulipany.


Gdy byłam starsza, lubiłam szkołę, bo było dużo kolegów i znajomych – odważyłam się… Dopiero w piątej klasie pokazałam na co mnie stać, nabrałam odwagi, by gdzieś wystąpić, coś powiedzieć, zaśpiewać, a wcześniej najchętniej weszłabym pod ławkę, byle nikt na mnie nie patrzył. Od tego momentu polubiłam szkołę i mi się podobało. Nigdy nie lubiłam się zbytnio uczyć, ale mieliśmy fajnych nauczycieli.
Potem poszłam do szkoły krawieckiej – to oczywiście też bardzo mi się podobało.


Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Ryszard SawickiZabawy czas
2.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
3.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
4.
Edek DworniczekMoja nadzieja
5.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
6.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
7.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
8.
Golden MixTyle chwil przed nami
9.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
10.
Piotr FeszterRodzinny dom
11.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
12.
Kobiety na WalizkachHej życie!
13.
Kasia PiowczykUsłysz siebie
14.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
15.
MagdaLepiej być niż mieć

Sonda

Wybierz Przebój 2022 Roku - 3 półfinał [głosujemy raz na dobę]