Aktualności wróć do listy
13.05.2022

Szkolne wspomnienia naszych Gwiazd - Piotr Herdzina

Czasami miło powspominać dawne czasy… Jak swoje szkolne lata wspomina Piotr Herdzina i co z tych czasów najbardziej zapadło Artyście w pamięć?
Wspominam szkołę dobrze – zarówno z czasów dziecięcych, jak też z czasów szkoły średniej. Właśnie w czasach szkoły średniej był fajny czas, gdy zaczęła się przygoda z muzyką, tam jako perkusista byłem członkiem Zespołu, który nazywał się Bemole. wspomina z uśmiechem Piotr Herdzina To była fajna sprawa, fajny czas. Później była przerwa w muzyce – o tym już kiedyś opowiadałem w wywiadzie – później powróciła muzyka, ostatecznie zostałem wokalistą. Tak więc muzyka stała się moją częścią już w liceum. To dla mnie bardzo fajne wspomnienia w tamtym czasie.
Piotrek Herdzina zapytany o ulubiony i najmniej lubiany przedmiot stwierdza bez zastanowienia: Jeśli chodzi o najbardziej i najmniej lubiany przedmiot w szkole – lubiłem matematykę, nie lubiłem języka polskiego. W liceum miałem takiego Nauczyciela – Pana Janickiego – który był pisarzem, który miał dużą wiedzę na temat polonistyki i wszystkich tych tematów. Matematyka była dla mnie „szybko myśląca” – choć Nauczyciel nie był tak lubiany, przedmiot był dla mnie ciekawy. Z językiem polskim było odwrotnie – Nauczyciel był lubiany, ale przedmiot nie był lubiany. To takie dwie przeciwności sytuacji i losu. Matematykę naprawdę lubiłem, może dlatego prowadzę teraz interesy i biznesy, bo to wszystko zawsze przekłada się na liczby. - podsumowuje Artysta.

 
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]