Aktualności wróć do listy
26.02.2021

Bezpieczny Internet

Już sam tytuł naszego artykułu, zwłaszcza w dobie pandemii, jest wewnętrznie sprzeczny. Tak czy inaczej – obecnie niezależnie od naszych poglądów, możliwości technicznych nie mamy wyjścia i musimy pozwolić naszym dzieciom na szeroki dostęp do Internetu. Inaczej edukacja stanie się niemożliwa.
Już przed pandemią jednym z głównych problemów dotykających nasze dzieci – i to zarówno nastolatki, jak też maluchy – było spędzanie zbyt wielu godzin przed ekranem komputera czy smartfona. Obecna sytuacja sprawiła, że spełnia się nasz najczarniejszy sen – nasze dzieci obowiązkowo muszą spędzać przed ekranami po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, realizując za ich pośrednictwem cały proces edukacji – lekcje, odrabianie zadań domowych oraz kontakty z rówieśnikami. W tej sytuacji możemy jedynie zatroszczyć się o minimalizację negatywnych konsekwencji…
  • Pamiętajmy o zabezpieczeniu wszystkich sprzętów, za pomocą których korzystamy z Internetu  programem antywirusowym.
  • Interesujmy się, na jakie strony wchodzi nasze dziecko – szczególnie w ramach czasu wolnego. Staraj się rozmawiać z dzieckiem na temat zagrożeń związanych z korzystaniem w Internetu.
  • Przypomnijmy dziecku o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w Internecie – jak nie udostępnianie swoich prywatnych zdjęć, informacji na swój temat (jak adres domowy, informacje dotyczące stanu majątkowego rodziny, planowanych wyjazdów, trybu życia, itp.), czy poufnych danych, jak nr konta (rodziców bądź własnego) czy PESEL.
  • Nauczmy dziecko selekcji treści, po które sięga w Internecie – warto zaglądać na sprawdzone, zweryfikowane przez innych strony (zarówno w celach edukacyjnych, jak też rozrywkowych).
  • W przypadku nieco młodszych dzieci pozwólmy na zakładanie własnych kont na serwisach społecznościowych, itp. dopiero po naszej weryfikacji. W miarę możliwości dziecko powinno zakładać takie konto pod naszym nadzorem.
  • Zachęćmy dziecko, by choć czas wolny spędzało z dala od ekranu komputera czy smartfona.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]