Aktualności wróć do listy
12.01.2018

By wiedzieć, co dręczy nasze dziecko

Rozmowa z naszym maluchem nie zawsze nam się układa. Czasami widzimy wyraźnie, że dziecko ma jakiś problem, ale widocznie nie chce się z nami nim podzielić. Co wtedy możemy zrobić?
Przez ostatnie 2 tygodnie wspominaliśmy o uproszczonej pedagogicznej metodzie, która może nam znacznie ułatwić rozmowę z dzieckiem, umożliwić mu otworzenie się, zarazem przynosząc spore korzyści dla Jego rozwoju. W poprzednich artykułach przybliżyliśmy już główne atuty tej metody – w domowym wydaniu właściwie bardziej zabawy – oraz jej przebieg. Tym razem nieco o wariantach tejże zabawy.

Wariacje na temat

Dla większości dzieci znacznie atrakcyjniejsza będzie zabawa w teatr z wykorzystaniem rekwizytów w postaci sceny i kukiełek czy innych marionetek bądź pacynek. Można wykorzystać zarówno (o ile takie posiadamy) gotowe marionetki czy pacynki. Można też wykorzystać lalki czy pluszaki dziecka – mocując do nich ewentualnie patyk (do małych patyczki do szaszłyków, do większych np. warzechę).
Możemy też zadbać o rozwój kreatywności naszego dziecka (i przy okazji znaleźć dla niego zajęcie na kilka popołudni) – poprzez samodzielne stworzenie rekwizytów do przedstawienia, z kukiełkami czy innymi teatralnymi lalkami na czele. A pole do manewru jest tutaj olbrzymie – lalek do teatrzyku cieni, poprzez klasyczne pacynki, aż po kukiełki i marionetki. To naprawdę interesujące zajęcie, a koszty są relatywnie niewielkie (można śmiało wykorzystać zalegające w domu przedmioty – resztki tektury, drutu, różne szmatki, itp.).
Kolejną zaletą tej zabawy, czy metody, jest fakt, że najczęściej z chęcią pobawią się w nią zarówno chłopcy, jak też dziewczynki (gdyby zaproponować w zamian zabawę lalkami, nasza sztuczka raczej by się nie udała).
Oczywiście, by zabawa odniosła zamierzony skutek, musimy sami się w nią aktywnie włączyć – ale chyba warto poświęcić nieco czasu, uwzględniając możliwe korzyści.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]