Aktualności wróć do listy
03.07.2020

Kolonie i obóz bez wirusa…

Tegoroczne wakacje niewątpliwie dla wielu z nas będą bardzo nietypowe. Oczywiście, jak wspomnieliśmy ostatnio, z pewnością dla większości z nas w tym roku wspólny rodzinny wyjazd będzie najdogodniejszą formą wypoczynku. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na taką formę i musimy zdecydować się na kolonie czy obóz dla dziecka…
Wyjazd dziecka na obóz czy kolonie zawsze budzi nasze wątpliwości i obawy. Oczywiście poza środkami ostrożności, o których musimy pamiętać co roku (wrócimy do nich w kolejnym rozdziale), musimy w tym roku położyć szczególny nacisk na bezpieczeństwo sanitarne.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną raczej nie musimy obawiać się braku kontroli ze strony sanepidu podczas trwania letniska, warto jednak samemu z wyprzedzeniem zweryfikować organizatora, jak też obiekt, w którym przebywać będzie nasze dziecko. W tym przypadku warto postawić na zaufane, istniejące od lat firmy, upewnienie się co do kwalifikacji opiekunów, jak też przyjrzenie się samej bazie noclegowej (czy osobiście, czy analizując materiały w Internecie – tu warto zajrzeć na różne fora).
Niemniej ważne jest przygotowanie naszego dziecka. W jaki sposób? Oczywiście przez długie rozmowy i własny przykład. Nasze dziecko już na długo przed wyjazdem musi być przyzwyczajone do stosowania się do podwyższonych standardów higienicznych. Mowa oczywiście o częstym prawidłowym myciu rąk, dezynfekowaniu ich odpowiednimi środkami (koniecznie wyposażmy dziecko przed wyjazdem w odpowiedni płyn, żel, czy chusteczki dezynfekujące), częstym praniu ubioru. Ważne jest też unikanie kontaktu bezpośredniego z innymi osobami (choćby podczas zabawy). Niedopuszczalne jest wspólne picie przez dzieci napoju z jednej butelki, czy gryzienie wspólnej kanapki, czy jabłka, a nawet jedzenie chipsów z jednej paczki. O ile rachunek ekonomiczny i ekologia przemawiają za stosowaniem większych opakowań, czy butelek produktów, akurat w przypadku epidemii, przekonajmy dziecko do korzystania z napojów i żywności w małych, szczelnych opakowaniach. Jak najbardziej zachęcajmy dzieci do dzielenia się jedzeniem z kolegami – ale niech to będą np. pojedynczo pakowane wafelki, czy soczki w małych butelkach lub kartonikach.
Oczywiście nie oszukujmy się, dziecko takich nawyków nie nabierze z dnia na dzień. Ważne jest wdrożenie odpowiednich zwyczajów w domu oraz dawanie przez nas odpowiedniego przykładu.
Kto fajruje w kwietniu?
Kto fajruje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
2.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
3.
Paweł GołeckiGóralski zew
4.
Damian HoleckiCanto Della Terra
5.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
6.
StachLusia
7.
Alpina ShowMoja Lady
8.
Izabela FojcikNa zawsze Ty i ja
9.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
10.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
11.
Proskauer EchoPrzyjmij dziś te czerwone róże
12.
Golden MixTańczę dla Ciebie
13.
Edek SikoraNiebieskie łąki
14.
Chris OxforduoTaka będzie wiosna
15.
Duet KaroPowiedz mi

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę z kobiecym imieniem w roli głównej cz.2 [głosujemy raz na dobę]