Aktualności wróć do listy
29.01.2021

Pomysły na zabawę

Wolny czas dla dzieci jest jak najbardziej wskazany. W przypadku najmłodszych, to właśnie zabawa ma najbardziej prorozwojowy wpływ. Pytanie brzmi jednak, jak zagospodarować dziecku czas, mieć je pod nadzorem, ale zarazem móc poświęcić się pracy zdalnej czy obowiązkom domowym?
Jak już ostatnio wspomnieliśmy, bardzo ważne, by w wolnym czasie dziecko jak najrzadziej zbliżało się do komputera czy sięgało po smartfona, jest to szczególnie istotne w dobie edukacji zdalnej, gdy nasze dzieci już niemal przyrosły do tychże urządzeń.
Oczywiście wskazane byłoby nakłonienie naszych dzieci do aktywności fizycznej, choć w naszych (często niewielkich) domach, z zachowaniem jednocześnie względnej ciszy (tak by hałas nie uniemożliwiał nam totalnie pracy zdalnej), niewątpliwie do łatwych nie należy…
  • Zachęć dziecko do bicia rekordów. O ile ćwiczenia fizyczne w samotności, bez rywalizacji z kolegami, itp. są dla większości dzieci mało atrakcyjne, spojrzenie na nie może zmienić element rywalizacji z samym sobą – czyli próba bicia kolejnych rekordów. Przygotujmy dla dziecka wyglądającą w miarę profesjonalnie tabelę do zapisywania własnych wyników i zachęćmy do zabawy. Przykłady? Skakanie na czas na jednej nodze wokół stołu, wykonywanie danego ćwiczenia na czas (np. ile pajacyków dziecko może wykonać w ciągu 2 minut lub na odwrót – ile czasu zajmie dziecku wykonanie np. 20 pajacyków).
  • Zachęć dziecko do zabawy w rytm (niezbyt głośnej) muzyki. Muzyka w większości przypadków znacznie uatrakcyjnia nasze zajęcia, stanowi motywację do ruchu i aktywności fizycznej. Ćwiczenia w rytm muzyki korzystnie wpłyną na koordynację ruchową i ruchowo-słuchową dziecka.
  • A może tak stare, dobre jojo? Generalnie zabawka kojarzy nam się z czasami naszego dzieciństwa, czy nawet dzieciństwa naszych rodziców, niemniej ten klasyk jest w stanie zapewnić rozrywkę również współczesnym dzieciom i młodzieży. By wywołać zainteresowanie na początek sięgnijmy po jakiś barwny model, choćby z podświetleniem.
 
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]