Aktualności wróć do listy
12.08.2022

Wakacje – czas na detoks od smartfona i komputera

Większość z nas zapytana, bez czego nie wychodzi z domu, bez czego obok łóżka nie kładzie się spać i co towarzyszy mu nieustannie na każdym kroku odpowie krótko: smartfon. Gorzej, że tendencja dotyczy też naszych dzieci.
Wiele razy poruszaliśmy tu kwestię uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki. Pamiętajmy jednak, że przykład idzie z góry – czyli od nas. Skoro my nieszczęsny smartfon nosimy ze sobą wszędzie i non stop gapimy się ten mały ekranik, ciekawe na jakiej podstawie dziecko ma dojść do kreatywnego wniosku, że to złe i samo nie powinno tak czynić (choć może coś w tym jest – gdy zamiast poświęcić uwagę dziecku znów ślęczymy z tym urządzeniem przed oczami, dziecko może obrazić się na smartfona, ale eksperymenty odradzamy).
Wakacje i lato to dla wszystkich czas na wypoczynek. Nawet, jeśli nie mamy urlopu, spędzajmy przynajmniej popołudnia na świeżym powietrzu. Zróbmy sobie mały detoks, zostawmy ten durny smartfon w domu, idźmy z dziećmi na spacer, odwieźmy znajomych, zróbmy małą wycieczkę. Warto wtedy przeprosić się ze starym dobrym aparatem fotograficznym (by nie kusił nas wspomniany smartfon). Nie dopuśćmy do sytuacji, jak na powyższym zdjęciu – gdy idziemy na spacer, by wspólnie się zrelaksować, spędzić czas, pogadać, zabawić, a my wyciągamy nasze ulubione urządzenie z kieszeni i wchodzimy do wirtualnego świata… A dziecko w tym czasie niech robi co chce…
Kto świętuje we wrześniu?
Kto świętuje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiCud natury, moje góry!
2.
StachLusia
3.
Duet KaroPowiedz mi
4.
Krzysztof Pietrek, Mateusz SzymczykBo życie takie jest
5.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
6.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
7.
Dominika i Janusz ŻyłkaW rytmie naszych serc
8.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
9.
Happy Jędrowski ShowRakieta
10.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
11.
Golden MixKto się czubi, ten się lubi
12.
Mariusz KalagaCiebie mam
13.
Witamina BandMasz jak w banku
14.
Edek DworniczekCzekam
15.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów