Aktualności wróć do listy
12.04.2019

Wspólne Święta i przygotowania do nich

Święta Wielkanocne dla chrześcijan stanowią najważniejsze Święta w roku. Niemniej, pomimo pięknej pory roku, na jaką przypadają, ich oprawa jest – zwłaszcza dla najmłodszych – znacznie mniej atrakcyjna niż Bożego Narodzenia. Często zdarza się też, że pomimo naszych nadziei i starań, jakoś niewiele wychodzi z planów rodzinnego ich celebrowania…
Cóż – w przypadku naszych dzieci do znudzenia będziemy powtarzać, że wszystko zależy od nas, naszego podejścia, nastawienia, jakie wyrobimy w dzieciach. Jeśli na co dzień nie spędzamy zbyt wiele czasu w gronie rodzinnym, trudno się łudzić, że nagle spędzimy z naszymi dziećmi i dalszymi krewnymi wyjątkowo rodzinne święta.
Z pewnością w klimat Świąt – poza wymiarem duchowym – wprowadzić mogą wspólne przygotowania, a przy ich okazji rozmowy z naszymi pociechami. To doskonała okazja, by opowiedzieć nieco o tym, jak Święta wyglądały np. w naszym dzieciństwie, podkreślić ich najważniejszy wymiar (pamiętajmy jednak, by był to dialog, a nie nasz monolog).
Co do udziału naszych Dzieci w przygotowaniach – oczywiście wiele zależy od wieku malucha. Właściwie niezależnie od wieku dziecka możemy zaangażować go w dekorowanie jajek wielkanocnych czy przygotowywanie dekoracji i ozdób – ostatecznie może być to dla nas bardzo miło spędzony czas. Nieco starsze dzieci z pewnością mogą nam nieco pomóc w kuchni czy w sprzątaniu (oczywiście nie przesadzajmy z obciążaniem dzieci i pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych pociech – zwłaszcza w gorączce przygotowań).
Pamiętajmy, że jeśli dzieci będą czuły, że miały swój udział w przygotowaniu np. świątecznego stołu, potraw (choćby na etapie ich dekoracji), będą chętniej spędzały czas wspólnie z dorosłymi przy świątecznym stole.
 
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce