Aktualności wróć do listy
16.11.2017

Bernadeta Kowalska i Przyjaciele

Zespół powstał w 2005 roku. Trzon zespołu tworzą Bernadeta Kowalska – liderka i wokalistka, Jerzy Macoła – klawiszowiec, wokalista, jak też kompozytor niemal wszystkich utworów zespołu, aranżer, Robert Kowalski – wokalista, klawiszowiec (prywatnie syn Bernadety Kowalskiej), jak też Krzysztof „Cegła” Sergiel – gitarzysta, Marek Miś – saksofonista. Występom Bernadety Kowalskiej towarzyszy profesjonalna atrakcyjna oprawa choreograficzna w wykonaniu 3 tancerek: Zuzi, Eweliny i Moniki (tworzących grupę taneczną Dance Art – towarzyszącą gościnnie też występom innych artystów).
Zespół wydał dotychczas 6 płyt CD, nagrał kilkanaście teledysków. Chętnie podejmuje współpracę z innymi artystami, którzy pojawiają się zarówno w różnych nagraniach zespołu, jak też są częstymi gośćmi ich koncertów.
Wśród najbardziej znanych przebojów nagranych przez zespół wraz z innymi artystami można zaliczyć:
W większości utworów wykonywanych przez zespół solistką jest Bernadeta Kowalska, niemniej pojawiają się też piosenki wykonywane przez Roberta Kowalskiego (np. piosenka Grzeszny plan). Robert oprócz śpiewu, często zajmuje się nagłośnieniem zespołu.
Oprócz standardowych koncertów dla widowni w każdym wieku, zespół realizuje też w okresie świątecznym rozbudowane programy dla dzieci. Piosenki zespołu zdobyły ogromną popularność w śląskich rozgłośniach radiowych, jak też telewizji TVS, czy telewizjach regionalnych. Liczne utwory zespołu to niemal obowiązkowy punkt regionalnych koncertów życzeń.
Zespół wykonuje piosenki głównie w języku literackim, choć w repertuarze ma też nieliczne utwory w gwarze śląskiej. Piosenki zespołu opowiadają o miłości, przyjaźni, tradycjach, podstawowych wartościach, życiu, rodzinie. Jest to muzyka taneczna, czasami biesiadna, w repertuarze pojawiają się liczne romantyczne ballady. Nie brak też bardziej nowoczesnych brzmień w stylu disco.
Kompozytorem muzyki jest Jerzy Macoła, autorem tekstów jest m.in. Edward Sikora czy Kasia Matejczyk-Wylężek. W repertuarze zespołu znalazły się też piosenki coverowe (w tym liczne kompozycje Jerzego Macoły dla innych artystów oraz przeboje polskie i światowe z lat 60’ i 70’).
Wśród największych przebojów zespołu wymienić: Pięćdziesiąt latek, Nasze róże, We dwoje, Swoje serce Ci dam, Ty się o mnie świecie nie martw, Piękne kwiaty, dobre słowa, Dziś do tańca, To był bal, Będę dzisiaj tylko Twoja, Pokochałam, W życiu jak w piosence, Steven Jive.
 
Dyskografia:
  • Jak promyk Słońca
  • Nasze Róże
  • Wspomnienie I
  • Wspomnienie II
  • Bernadeta Kowalska i przyjaciele
  • Piękne kwiaty, dobre słowa (2014)
  • W życiu jak w piosence (2017)
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]