Aktualności wróć do listy
16.01.2019

Kasia Piowczyk

Solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, wokalistka w zespole Golden Mix, kompozytorka i autorka tekstów. Solową karierę rozpoczęła w 2015 roku. Pochodzi z Piekar Śląskich, mieszka w Piekarach-Kozłowej Górze.
Pomimo bardzo krótkiego stażu na śląskiej scenie muzycznej wokalistka ma na koncie wiele sukcesów. Debiutowała piosenką Moje urodziny, która od razu została hitem. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów tych stacji (jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary, w którym zdobyła już jeden „Diamencik”). Teledyski Kasi pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS.
Jednocześnie, od 2015 roku jest wokalistką zespołu Golden Mix, w którym zastąpiła Katarzynę Matejczyk-Wylężek.
Katarzyna Piowczyk ukończyła szkołę muzyczną w Tarnowskich Górach – gra na pianinie oraz waltorni. Śpiewała w zespole religijnym, współpracowała z zespołem Beata i Marcin oraz zespołem weselnym. Sama komponuje wszystkie swoje utwory i pisze do nich teksty. Przez rozpoczęciem solowej kariery napisała piosenkę Będziecie razem dla duetu Beata i Marcin, która została nagrana ostatecznie wspólnie (do utworu powstał też teledysk z udziałem duetu i Kasi).
Artystka ma na koncie solową płytę. Nagrała piosenkę Ja wołam Cię w duecie z Grzegorzem Poloczkiem (autorką utworu jest Kasia). Artystka jest kompozytorką swoich piosenek oraz autorką niemal wszystkich tekstów na debiutanckiej płycie (na krążku znalazły się jedynie pojedyncze teksty Grzegorza Poloczka).
Piosenki wokalistki utrzymane są w stylu tanecznym oraz popowych romantycznych ballad. Obecnie Katarzyna skłania się głównie ku współczesnej muzyce pop. Artystka śpiewa w języku literackim.
Wokalistka znana jest piosenek: Moje urodziny, Miłość rozkwita w nas, Czas na weekend, Ja wołam Cię, Co u Ciebie?, Lato witam Cię, Piękno miłości, Tańczyć chcę, Kolory.
 

Kasia Piowczyk - dyskografia:
  • Miłość (2016)
Kto ma fajer w sierpniu?
Kto ma fajer w sierpniu?
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Damian Holecki i WeronikaChcę
4.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
5.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
6.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
StachSłona łza
11.
Darek NowickiŻółte tulipany
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Wesoła BiesiadaBursztynowe lato
14.
Gabi GoldJestem zbyt szalona
15.
Piotr FeszterSłońce i Ty

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk nad morzem [głosujemy raz na dobę]