Aktualności wróć do listy
16.01.2019

Kasia Piowczyk

Solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, wokalistka w zespole Golden Mix, kompozytorka i autorka tekstów. Solową karierę rozpoczęła w 2015 roku. Pochodzi z Piekar Śląskich, mieszka w Piekarach-Kozłowej Górze.
Pomimo bardzo krótkiego stażu na śląskiej scenie muzycznej wokalistka ma na koncie wiele sukcesów. Debiutowała piosenką Moje urodziny, która od razu została hitem. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów tych stacji (jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary, w którym zdobyła już jeden „Diamencik”). Teledyski Kasi pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS.
Jednocześnie, od 2015 roku jest wokalistką zespołu Golden Mix, w którym zastąpiła Katarzynę Matejczyk-Wylężek.
Katarzyna Piowczyk ukończyła szkołę muzyczną w Tarnowskich Górach – gra na pianinie oraz waltorni. Śpiewała w zespole religijnym, współpracowała z zespołem Beata i Marcin oraz zespołem weselnym. Sama komponuje wszystkie swoje utwory i pisze do nich teksty. Przez rozpoczęciem solowej kariery napisała piosenkę Będziecie razem dla duetu Beata i Marcin, która została nagrana ostatecznie wspólnie (do utworu powstał też teledysk z udziałem duetu i Kasi).
Artystka ma na koncie solową płytę. Nagrała piosenkę Ja wołam Cię w duecie z Grzegorzem Poloczkiem (autorką utworu jest Kasia). Artystka jest kompozytorką swoich piosenek oraz autorką niemal wszystkich tekstów na debiutanckiej płycie (na krążku znalazły się jedynie pojedyncze teksty Grzegorza Poloczka).
Piosenki wokalistki utrzymane są w stylu tanecznym oraz popowych romantycznych ballad. Obecnie Katarzyna skłania się głównie ku współczesnej muzyce pop. Artystka śpiewa w języku literackim.
Wokalistka znana jest piosenek: Moje urodziny, Miłość rozkwita w nas, Czas na weekend, Ja wołam Cię, Co u Ciebie?, Lato witam Cię, Piękno miłości, Tańczyć chcę, Kolory.
 

Kasia Piowczyk - dyskografia:
  • Miłość (2016)
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
5.
StachSłona łza
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
A to myŻycia rejs
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
Teresa WernerCzas na szczęście
11.
WeronikaWięc jeszcze raz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Jacek SilskiDawno nie ma nas
14.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w parku cz.2 [głosujemy raz na dobę]