Aktualności wróć do listy
21.09.2022

Niezapomniane i wyjątkowe wakacje Edka Sikory

Wakacje zapadają nam w pamięć z różnych powodów. Dobrze, jeśli są to czynniki pozytywne. Gorzej, jeśli wakacje zapamiętaliśmy z nieco innych powodów… Właśnie o takich niecodziennych wakacjach opowiedział nam Edek Sikora.
Moje niezapomniane wakacje… Powiem tak – miałem 17 lat, wydawało mi się, że jestem bardzo dorosły, byłem uczniem technikum górniczego… Tam – w technikum – mieliśmy z kolegami Zespół Muzyczny. W czasie roku szkolnego przyszła do nas opiekunka drużyny harcerskiej (w naszym technikum) i zaproponowała, żebyśmy wyjechali w czasie wakacji na dwa tygodnie do Srebrnej Góry. wspomina Edek Sikora...
Tam dostaniemy camping, będziemy mogli w nim mieszkać, kilka razy w tygodniu zagrać do tańca tamtemu towarzystwu – brzmiało fajnie. Ja w tym czasie wyjechałem zagranicę, Chłopcy już tam byli… Zajechałem z przygodami do tej Srebrnej Góry… Na miejscu okazało się, że w campingu nie mieszkamy, Koledzy są wcieleni do drużyny, nie będąc harcerzami [śmiech], sam dostałem przymały mundurek z beretem… Edek Sikora wybucha śmiechem Musieliśmy rano wstawać na pobudki, stawiać się na apele ranne, popołudniowe, wieczorne, itd. śmieje się Artysta Graliśmy tam może ze dwa razy, a ostatecznie zostaliśmy usunięci z tego obozu, bo zaczęliśmy sobie robić „jaja” – dogadywać na apelu, ubierać mundurek odwrotnie (plecami do przodu), i tak dalej. To były najdziwaczniejsze wakacje w moim życiu. Jedyny zysk z tego wyjazdu był taki, że mój Kolega (basista) poznał tam swoją przyszłą Żonę, z którą przeżyli całe życie.
Co jeszcze? Oprócz tego nabawiłem się tam przeziębienia… Obóz był w Forcie na Srebrnej Górze… - to był dawny Pruski fort. Po latach udało mi się znaleźć informację, że pierwsza załoga tego fortu w XVIII wieku niezbyt dobrze zniosła pobyt tam – na dwustu żołnierzy przeżyło dwudziestu. Wszyscy wymarli – po latach okazało się, że tam jest radioaktywna woda, jakieś straszne żyły wodne, itd. Tak, że nic, tylko wypoczywać w takim miejscu.
Edek Sikora po raz kolejny wybucha śmiechem Tak więc wielu wakacji już nie pamiętam, ale tych zdecydowanie nie zapomnę do końca życia.

 
Kto obchodzi Urodziny w październiku?
Kto obchodzi Urodziny w październiku?
Kto świętuje Urodziny we wrześniu?
Kto świętuje Urodziny we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór

Lista przebojów

1.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Golden MixTyle chwil przed nami
5.
Edek DworniczekMoja nadzieja
6.
Paweł GołeckiOdpłyńmy Miła
7.
AlinaNasz czas
8.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
9.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
10.
Wesoła BiesiadaDziołcha ze Śląska
11.
Duet KaroJo i Ty
12.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
13.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
14.
Duo Fenix - Dwa FynikiZawsze tylko razem
15.
Bożena i Mirek SzołtysekMiłości ton