Aktualności wróć do listy
26.08.2020

Niezapomniane wakacje Gwiazd - Alina

Tym razem o swoich niezapomnianych wakacjach i podróżach opowiedziała Śląskim Przebojom wielka miłośniczka podróży, czyli Alina.
Podróże są nieodłączną częścią mojego życia i jedną z największych pasji. Udało mi się odwiedzić ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Spośród wszystkich trudno wymienić najciekawszy czy najpiękniejszy kraj, bo każde miejsce na ziemi jest przepiękne i wyjątkowe. Każdy kraj wyróżnia się czymś co zapada w pamięć. Jednak dla mnie najważniejsze są przeżyte przygody i ludzie poznani podczas wypraw. Każde spotkanie jest nauką i inspiracją.
Podczas studiów wraz z koleżanką zwiedzałyśmy Europę. Zabierałyśmy ze sobą gitarę i przemieszczając się z miejsca na miejsce grałyśmy i śpiewałyśmy na ulicy. Zawsze też miałyśmy ze sobą wykonane własnoręcznie kolczyki, które sprzedawałyśmy. Za zarobione pieniądze mogłyśmy skorzystać z noclegu, a następnie przedostać się w kolejne miejsce. Wystarczyło nawet, żeby po powrocie opłacić sobie akademik na cały rok. Często podczas muzykowania dołączali do nas nowo poznani znajomi ze skrzypcami, lirą, bębnami czy gitarami i w ten sposób, na ulicy tworzył się niewielki band. ?Pamiętam, że w Saint Tropez dołączył do nas nawet artysta-malarz pasjonat, a z zawodu lekarz, z którym stworzyliśmy wspólnie uliczny artystyczny kącik. Dzisiaj, kiedy czasem spoglądam na obraz otrzymany w prezencie od tego Pana, kręci mi się łza w oku, jak beztroski był to czas. Przywiozłam mnóstwo takich podarunków. Od podarowanych kubków, magnesów, monet (m.in. historyczna z Jordanii), pocztówki, bransoletki z Gruzji, opaskę na głowę z Węgier, zestaw do parzenia kawy z Syrii, kastaniety z Hiszpanii aż po różne drobiazgi.
Oprócz tego, że dzieliłam się muzyką, poznałam wspaniałych ludzi – ich życzliwość, gościnność, ufność oraz to, że trzeba doceniać wszystko co w życiu mamy. Rzeczy małe są najcenniejsze.
Jest też takie powiedzenie, że prawdziwego przyjaciela poznaje się w podróży. Jest to bez wątpienia prawda. Oczywiście nie mówimy tutaj o wakacjach All Inclusive, ale o wyruszeniu w drogę, bez jakichkolwiek dogodności. Mały budżet, radzenie sobie w trudnych warunkach, zwracanie uwagi na potrzeby naszego współtowarzysza. Myślę, że jeśli ktoś chce „sprawdzić” swoją drugą połówkę, to powinien ją zabrać w jakąś ekstremalną podróż z przygodami. ?
Kto świętuje w kwietniu?
Kto świętuje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
6.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
9.
AdiMoja staro Harmonijka
10.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
11.
Arkadia BandBędzie OK
12.
Adam HertzMagdaleno Mario
13.
De SilversOcean łez
14.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
15.
Bernadeta Kowalska i PrzyjacieleZakochaj się

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z zamkiem lub pałacem w tle [głosujemy raz na dobę]