Aktualności wróć do listy
26.08.2020

Niezapomniane wakacje Gwiazd - Alina

Tym razem o swoich niezapomnianych wakacjach i podróżach opowiedziała Śląskim Przebojom wielka miłośniczka podróży, czyli Alina.
Podróże są nieodłączną częścią mojego życia i jedną z największych pasji. Udało mi się odwiedzić ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Spośród wszystkich trudno wymienić najciekawszy czy najpiękniejszy kraj, bo każde miejsce na ziemi jest przepiękne i wyjątkowe. Każdy kraj wyróżnia się czymś co zapada w pamięć. Jednak dla mnie najważniejsze są przeżyte przygody i ludzie poznani podczas wypraw. Każde spotkanie jest nauką i inspiracją.
Podczas studiów wraz z koleżanką zwiedzałyśmy Europę. Zabierałyśmy ze sobą gitarę i przemieszczając się z miejsca na miejsce grałyśmy i śpiewałyśmy na ulicy. Zawsze też miałyśmy ze sobą wykonane własnoręcznie kolczyki, które sprzedawałyśmy. Za zarobione pieniądze mogłyśmy skorzystać z noclegu, a następnie przedostać się w kolejne miejsce. Wystarczyło nawet, żeby po powrocie opłacić sobie akademik na cały rok. Często podczas muzykowania dołączali do nas nowo poznani znajomi ze skrzypcami, lirą, bębnami czy gitarami i w ten sposób, na ulicy tworzył się niewielki band. ?Pamiętam, że w Saint Tropez dołączył do nas nawet artysta-malarz pasjonat, a z zawodu lekarz, z którym stworzyliśmy wspólnie uliczny artystyczny kącik. Dzisiaj, kiedy czasem spoglądam na obraz otrzymany w prezencie od tego Pana, kręci mi się łza w oku, jak beztroski był to czas. Przywiozłam mnóstwo takich podarunków. Od podarowanych kubków, magnesów, monet (m.in. historyczna z Jordanii), pocztówki, bransoletki z Gruzji, opaskę na głowę z Węgier, zestaw do parzenia kawy z Syrii, kastaniety z Hiszpanii aż po różne drobiazgi.
Oprócz tego, że dzieliłam się muzyką, poznałam wspaniałych ludzi – ich życzliwość, gościnność, ufność oraz to, że trzeba doceniać wszystko co w życiu mamy. Rzeczy małe są najcenniejsze.
Jest też takie powiedzenie, że prawdziwego przyjaciela poznaje się w podróży. Jest to bez wątpienia prawda. Oczywiście nie mówimy tutaj o wakacjach All Inclusive, ale o wyruszeniu w drogę, bez jakichkolwiek dogodności. Mały budżet, radzenie sobie w trudnych warunkach, zwracanie uwagi na potrzeby naszego współtowarzysza. Myślę, że jeśli ktoś chce „sprawdzić” swoją drugą połówkę, to powinien ją zabrać w jakąś ekstremalną podróż z przygodami. ?
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
Adam HertzMagdaleno Mario
6.
Arkadia BandBędzie OK
7.
AdiMoja staro Harmonijka
8.
Tim FabianZostań proszę
9.
Bożena i Mirek SzołtysekTo nasza miłość
10.
De SilversOcean łez
11.
Kasia MatejczykW moim sercu muzyka gra
12.
Frela BlueSamba
13.
Dominika i Janusz ŻyłkaWstań i tańcz
14.
Kasia PiowczykAż po świt
15.
Kasia ESBeztroskie lata

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę 2020 Roku - III półfinał [głosujemy raz na dobę]