Aktualności wróć do listy
21.08.2020

Niezapomniane wakacje Gwiazd - Monika i Leszek Filec

O swoich niezapomnianych wakacjach tym razem opowiedzieli Śląskim Przebojom Monika i Leszek Filec. Jak się okazuje, wakacje mogą być niezapomniane z różnych powodów… ;)
Nasze niezapomniane wakacje... Hmm... Jeszcze niedawno wspomnielibyśmy naszą pierwszą wspólną podróż... Obrany cel – Bułgaria, dokładnie Słoneczny Brzeg. Wakacje, dla kogoś być może zupełnie normalne (podróż samolotem, pobyt w hotelu usytuowanym blisko morza, plaża, słońce, „drinki z palemką” i wyłączone telefony; dla nas jednak niewątpliwie nadzwyczajne, bo pierwszy raz spędzone RAZEM. I co ciekawe, stały się inspiracją utworu WAKACJE Z REGGAE.
Jednak minęło kilka lat, na świecie pojawił się nasz wspaniały Synek Kamil i postanowiliśmy przeżyć kolejną niezapomnianą przygodę, tym razem już we troje. Było to rok temu we wrześniu. Niesamowicie zwariowany czas. Sezon koncertowy w pełni więc zależało nam by pogodzić urlop z pracą. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie dla nas last minute. Nieco ponad tydzień do wylotu, przekonani, że udało nam się wszystko odpowiednio zorganizować, sytuacja się komplikuje. Kamilek zachorował i po bezskutecznym leczeniu ambulatoryjnym trafił do szpitala. Wakacje przestały mieć większe znaczenie. Na szczęście, po kilku dniach wróciliśmy ze zdrowym Kamilkiem do domu. Tego samego dnia odbył się jeszcze koncert z naszym udziałem. Zmęczeni sytuacją, ale jednocześnie zadowoleni, że wszystko się jednak ułożyło, rozpoczęliśmy przygotowania do wylotu. Wtedy dzwoni telefon – Pani z biura podróży informuje, że hotel, który wybraliśmy ogłosił upadłość i nie może nas przyjąć. Sytuacja fatalna, mimo to pozostało nam jedynie się z nią pogodzić. Kolejna kwestia: „dla pocieszenia” zmieniły się prognozy i okazało się, że pogoda mogłaby nam nie sprzyjać. Żal i rozczarowanie, ale widocznie tak miało być... Następnego dnia (2 dni do wylotu), kolejny telefon z ofertą pobytu w innym hotelu. Jak to mówią: „do trzech razy sztuka”, zatem po trzech powodach, które wskazywały, że nie są nam dane wakacje w tym roku, przy czwartej możliwości już odmówiliśmy, a cały ten tydzień spędziliśmy na tak zwanym nicnierobieniu, ciesząc się sobą.
 
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
Adam HertzMagdaleno Mario
6.
Arkadia BandBędzie OK
7.
AdiMoja staro Harmonijka
8.
Tim FabianZostań proszę
9.
Bożena i Mirek SzołtysekTo nasza miłość
10.
De SilversOcean łez
11.
Kasia MatejczykW moim sercu muzyka gra
12.
Frela BlueSamba
13.
Dominika i Janusz ŻyłkaWstań i tańcz
14.
Kasia PiowczykAż po świt
15.
Kasia ESBeztroskie lata

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę 2020 Roku - III półfinał [głosujemy raz na dobę]