Aktualności wróć do listy
20.08.2021

Wakacyjne wspomnienia Kazimierza Sasa

Jak zwyczajowo upływają wakacje Kazika Sasa? Gdzie Artysta najczęściej wyjeżdża? I jakie traumatyczne wakacyjne wydarzenie z dzieciństwa szczególnie utkwiło Mu w pamięci?
Jak już kiedyś wspominałem, na wakacje raczej wyjeżdżaliśmy w góry, rzadko nad morze, ale zdarzało się – czy jeszcze z Rodzicami, czy obecnie z moją Rodziną. Zapowiadano mi szczególnie, że jeśli zobaczę Chorwację, to się w niej zakocham. To prawda. W tym roku wakacje ominęły nas z kilku powodów i nie udało nam się wyjechać.
Ale skoro mowa o wyjątkowych wakacjach – przypomniało mi się jedno wydarzenie jeszcze z czasów przedszkola, gdy byliśmy z Siostrą i Rodzicami w Kołobrzegu. Nie wiem, który to był rok – ale z pewnością lata 70-te. W pewnym momencie spostrzegłem przywieszkę – na bluzkę, czy szczerze mówiąc nawet nie wiem na co – to były flagi na łańcuszku… Fajne, kolorowe, było ich chyba dziesięć z różnych krajów – taka mała zawieszka do przyczepiania. Bardzo mi się spodobała – kolorowa, fajna, oczywiście uparłem się, że chciałem ją mieć. Rodzice ulegli i kupili mi ją… Niestety gorzej było później – po powrocie z wakacji, we wrześniu poszedłem do przedszkola. Zażyczyłem sobie, że chcę mieć tą przywieszkę przypiętą do mojego sweterka, czy koszulki. Rodzice przypięli mi to – niestety już pierwszego dnia koledzy z przedszkola zerwali mi ją, potargali i kompletnie zniszczyli. Nie wiem czy koledzy byli zazdrośni, czy co… Tak więc tyle zostało z mojej wakacyjnej pamiątki. Byłem wtedy podłamany – taki kolorowy, taki szpan. Ta przywieszka robiła wielkie wrażenie. Jakoś to przeżyłem – ale w tym momencie nie było mi łatwo.
Kto mo fajer w październiku?
Kto mo fajer w październiku?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
5.
Teresa WernerWarto żyć
6.
Kobiety na WalizkachHej życie!
7.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
8.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
9.
Marta SkarbaKłam
10.
Kasia ESBeztroskie lata
11.
Frela BlueWracom nazot
12.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
13.
AvistaOczarowałaś mnie
14.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
15.
Paweł GołeckiDla kilku chwil