Aktualności wróć do listy
07.10.2021

Alina - wywiad 2021 cz.1

Rozmawiam dziś z popularną i lubianą Wokalistką, Autorką tekstów, Kompozytorką, Poetką… długo by wymieniać – obecną na naszym rynku od ponad dwóch lat, mającą na koncie sporo przebojów… Mowa o Alinie.
Co słychać u utalentowanej Artystki? Alina opowiedziała Śląskim przebojom o swoim nowym krążku, o tym jak radzi sobie w dobie pandemii, jak też o swoich planach muzycznych i teledyskowych…
  • Od naszej ostatniej rozmowy sporo się u Ciebie wydarzyło – między innymi wydałaś nową płytę, ukazały się też Twoje nowe teledyski. Może na początek opowiesz nieco na temat Twojej płyty (miałam okazję już nieco pisać na jej temat), ale przecież sama najlepiej o niej opowiesz.
Alina - na planie teledysku Kolorowy ŚwiatA.: Moja nowa płyta jest w trochę innym klimacie niż poprzednia, gdyż jest bardziej zróżnicowana gatunkowo. Znajduje się na niej dużo różnych kawałków dancowych, jest kilka ballad popowych, ballad rockowych, jeden utwór w stylu country oraz taneczne szlagiery. Tak więc płyta jest bardzo różnorodna a co najważniejsze, na płycie znalazł się Duet z Timem Fabianem, za który jestem bardzo wdzięczna bo myślę, że piosenka Kolorowy Świat bardzo dobrze oddaje klimat całej płyty. Utwór znalazł się na płycie w dwóch wersjach – jako wspomniany duet oraz w wersji solowej. Jestem bardzo zadowolona z tej płyty.
W opakowaniu płyty znajduje się również książeczka z tekstami piosenek i zdjęciami, które pochodzą z mojej sesji akrobatycznej – pojawiam się w niej na różnych sprzętach akrobatycznych, w tym na kole, trapezie, szarfach i na księżycu. Płyta nosi tytuł Wzloty i upadki, a sama sesja fotograficzna niejako nawiązuje do wzlotów i upadków. Zdradzę, że podczas sesji zdjęciowej był również jeden upadek. [śmiech] Na szczęście nikomu nic się nie stało. Tak czy inaczej sesja zdjęciowa nawiązuje do tytułu płyty i jej klimatu.
  • Rzeczywiście, mogę od siebie szczerze dodać, że płyta jest bardzo ciekawa muzycznie i świetnie wydana. polecam.
A.: Dziękuję.
  • Ostatnio ukazało się też kilka twoich teledysków – jak choćby Twój Duet z Timem Fabianem, jak też dwa solowe… Czy są szanse na jeszcze jakieś?
A.: Oczywiście. Ale teraz zabieram się za niemiecką płytę. Część moich utworów będzie przełożona na język niemiecki i powstanie płyta niemiecka. Dwa utwory są już zrobione w zupełności. Do pierwszego z nich – Was ist Schicksal  jest już teledysk. Do piosenki Lass sein też powstanie. Myślę, że pojawi się w ciągu kilku miesięcy na portalach społecznościowych i na Youtube. Tak więc teraz skupiam się przede wszystkim na tym, by powstała niemiecka płyta.
  • Skąd pomysł, by spróbować na rynku niemieckim?
A.: Jak wiesz jestem nauczycielką, a właściwie lektorką języka niemieckiego. Pochodzę też spod granicy polsko-niemieckiej. Przez cały czas czerpię różne inspiracje z niemieckich oraz ze śląskich Artystów. To dla mnie wyzwanie, by napisać utwory po niemiecku oraz by śpiewać w tym języku. Zobaczymy co z tego wyjdzie. [śmiech]
  • Jak przetrwałaś cały czas pandemii? Pewnie brakowało Ci koncertów, spotkań z Fanami, podróży?
A.: Tak, rzeczywiście. Jak wiesz, trudno mi usiedzieć w jednym miejscu więc nie mogę narzekać na nudę. Właściwie cały okres pandemii wykorzystałam do stworzenia płyty Wzloty i upadki. Oprócz tego, że tworzyłam muzykę, pisałam teksty, nagrywałam to także pomimo pandemii trochę podróżowaliśmy. Byliśmy na Islandii, gdzie również powstał teledysk do piosenki Odejść nie potrafię. Ponadto powstał w tym czasie teledysk z Timem Fabianem oraz ostatnio najnowszy teledysk – Zabierz daleko. Czyli w czasie pandemii powstały 3 teledyski. Powstała też płyta – 15 utworów. Jednocześnie byłam w ciąży, więc mogłam skupić się też trochę bardziej na sobie – wiadomo: różne badania, trzeba chodzić do lekarza, sprawdzać, kontrolować, czy wszystko jest w porządku. W październiku mieliśmy jeszcze tygodniowy wypad do Portugalii. Mieliśmy okazję nieco pozwiedzać, ja bardzo chciałam pojechać jeszcze do Fatimy, pomodlić się o szczęśliwy poród. Na tę okazję moja młodsza córka nosi imię Łucja (w nawiązaniu do Świętej Łucji z Fatimy).


c.d.n.

 
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kobiety na WalizkachHej życie!
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
5.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
6.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
7.
Paweł GołeckiDla kilku chwil
8.
Marta SkarbaKłam
9.
AlinaPrzed nami
10.
Teresa WernerWarto żyć
11.
Kasia ESBeztroskie lata
12.
Tim FabianSinging Yeah
13.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
14.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
15.
Bernadeta KowalskaPalmowa miłość