Aktualności wróć do listy
10.06.2021

Danuta Wiśniewska - wywiad cz.2

Rozmawiam dziś z niezwykle popularną i lubianą Wokalistką, która od kilku lat próbuje sił jako solistka, choć z muzyką i śpiewem związana jest już od wielu lat, a ponad rok temu wydała debiutancki krążek.
Tym razem Danuta Wiśniewska opowiedziała Śląskim Przebojom o początkach swojej kariery, tradycjach muzycznych w swojej Rodzinie, o tym, jak wygląda praca nad Jej teledyskami, jak też o swojej pracy.
  • Czy wywodzisz się z Rodziny z tradycjami muzycznymi?
Danuta WiśniewskaD.: Tak. U mnie w Rodzinie prawie wszyscy grali na instrumentach lub byli w jakiś sposób z muzyką związani. Kiedy niedawno na naszej uroczystości rodzinnej wspomniałam o koncercie w Siemianowicach Śląskich, wujek z łezką w oku poprosił, bym przywiozła parę zdjęć tego obiektu, gdyż jako młody chłopak występował właśnie tam w latach 70-tych w jazzowym bandzie…i tam właśnie poznał swoją obecną Żonę!! (śmiech). Zrobiło mi się bardzo miło, więc oczywiście już przed koncertem zabawiłam się w fotoreportera i przesłałam Wujkowi sporo zdjęć!  
  • Wydałaś już kilka solowych teledysków. Czy jednak możemy liczyć na kolejne w najbliższym czasie?
D.: Tak. Z całą pewnością. Nawet na niedawnym koncercie w Siemianowicach Śląskich zaprezentowałam po raz pierwszy moje kolejne nowe nagrania i właśnie do tych utworów będę chciała w niedługim czasie stworzyć nowe teledyski. O wszelkich szczegółach poinformuję Państwa, gdy tylko podejmę pierwsze kroki związane z tym przedsięwzięciem. Przeżywamy w tej chwili szczególny czas, w którym niełatwo planować – tzn. planować może łatwo, ale z realizacją mogą być kłopoty [śmiech]. Publiczność na koncercie była zachwycona, a wiem, że i Ty Alu nie przeszłaś obojętnie obok moich nowości! [śmiech]
  • Zapowiada się bardzo fajnie.
D.: Tak. Z całą pewnością!
  • Twoje teledyski są dopracowane i barwne. Czy masz wpływ na ich kształt?
D.: Tak, oczywiście. Tak jak każdy koncert przygotowuję osobiście, tak jak przygotowywałam płytę solową, staram się, abyśmy – wszyscy pracujący na planie – byli zadowoleni. Zawsze to ja pierwsza sama ustalam kolejność scen, wybieram scenografię, miejsca, w których będziemy kręcili teledyski, a później ustalam to z Ekipą współpracującą ze mną.
  • Zajmujesz się wyłącznie muzyką, czy może również pracujesz w innej branży?
D.: Pracuję w innej branży, ale co robię ma wielki związek z pracą tutaj na scenie. Pracuję z Seniorami, w wielkim prywatnym obiekcie, który liczy ok.100 mieszkańców, i w którym jak w marzeniach nie liczą się pieniądze - liczy się dobre samopoczucie tych ludzi. Kiedyś przed 30-laty funkcję tę nazywano kulturalno-oświatowa – dziś event management! (śmiech) Staram się uświetnić moim podopiecznym życie codzienne, tak więc wracam do mojego serca i tego co robię z sercem. Organizuję koncerty, wycieczki autokarowe, różnego rodzaju eventy jak „Pożegnanie lata” itp. ostatnio nawet wprowadziłam „Oktoberfest” – naturalnie przy piwku bezalkoholowym! Robię to trzy razy w tygodniu – więcej nie dam rady. Ograniczyłam sobie ten czas. Jestem bardzo zadowolona, jestem szczęśliwa, bo robię to co kocham – zarówno na scenie, jak i pracując z Seniorami!
  • Od wielu lat mieszkasz w Niemczech. Czy nie utrudnia to Ci rozwijania kariery w Polsce?
D.: Właściwie nie. Nie utrudnia, choć muszę powiedzieć, że bywają momenty, w których jestem bardzo zabiegana. Zdarzyła się nawet sytuacja, że w jednym dniu – pamiętam, że był to poniedziałek – poleciałam do Polski załatwić pewną ważną sprawę, byłam tutaj o godzinie 12., a ok. 15. znowu wsiadałam do samolotu i ruszyłam w drogę powrotną do Niemiec. O 19.00 siedziałam w domu i stwierdziłam, że ten świat nie jest znowu taki wielki – w ciągu jednego dnia zrobiłam przecież 2 tysiące kilometrów. [śmiech] Ale nie było to męczące. To właściwie wszystko kwestia nastawienia do tego, czego chcemy, co robimy i co chcemy osiągnąć!
Danuta Wiśniewska

c.d.n.

 
Kto mo fajer w lipcu?
Kto mo fajer w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
5.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
6.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
10.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
11.
Chris OxforduoDanny 18
12.
Tim FabianVirginia
13.
Proskauer EchoMoi Rodzice
14.
Karpowicz FamilyDzień dobry
15.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na łódce / statku [głosujemy raz na dobę]