Aktualności wróć do listy
27.11.2021

Danuta Wiśniewska - wywiad cz.3

Po długiej przerwie wracamy do wywiadu, który przeprowadziłam z bardzo utalentowaną i popularną Artystką – Danutą Wiśniewską.
Tym razem Danuta Wiśniewska zdradziła Śląskim Przebojom o tym, jak postrzega polski (w tym śląski) oraz niemiecki rynek muzyczny, o tym jakiej muzyki lubi słuchać, jak również o swoich pasjach i zainteresowaniach.
  • Jak spoglądasz na nasz śląski rynek muzyczny z perspektywy odległości? Teoretycznie nasza scena wzorowała się na niemieckiej, ale różnic jest chyba sporo…
Danuta WiśniewskaD.: Rzeczywiście miałam okazję występować i tutaj, i w Niemczech (jeśli o tych dwóch krajach mówimy). Nie wiem, czy Scena Śląska wzoruje się na niemieckiej. Ta Śląska rozwinęła się w ostatnim czasie znacząco. Z całą pewnością ulegała i ulega wpływom tego co dzieje się na Zachodzie. My Ślązacy wychowaliśmy się przecież na „rytmach” muzyki niemieckiej i czeskiej … to nam w sercu gra i to naprawdę czujemy!! Właściwie nie widzę jednak jakiś szczególnych różnic. Zarówno tutaj w Polsce, jak i tam za Odrą nie brakuje serdeczności wśród wykonawców, organizacja eventów nie pozostawia wiele do życzenia. Muszę wspomnieć, że strona techniczna koncertów w Polsce jest równa lub przewyższa te za Odrą. A Publiczność jak tutaj w Polsce tak i w Niemczech jest KOCHANA!! Ani po jednej, ani po drugiej stronie rzeki nie mam negatywnych wspomnień czy doświadczeń, ogólnie wszystko przebiega zawsze w przychylnej i serdecznej atmosferze.  

  • Jakiej muzyki lubisz słuchać prywatnie? Troszkę już wspomniałaś o latach 20’ i latach 30’…
D.: Tak, twórczość przeszłych pokoleń bardzo mnie fascynuje. Moją ulubioną wokalistką jest Whitney Houston. Bardzo ją cenię za jej twórczość i niesamowitą potęgę głosu. Bardzo lubię też słuchać Zespołu ABBA, który zawsze wprawia mnie w dobry nastrój, mam też kilku innych wykonawców, których słucham, gdy chcę poprawić sobie nastrój lub nastawienie wobec danej sytuacji. Michaela Jacksona cenie bardzo za perfekcjonizm i samodyscyplinę. Słucham go również bardzo często.
  • Jakie jest Twoje hobby? Czym lubisz zajmować się w wolnej chwili?
D.: Czym lubię się zajmować? Lubię zajmować się malowaniem, tworzeniem. Ostatnio poświęcałam czas rekonstrukcji starych mebli – przykładowo widząc zwykłe stare krzesło, zaraz chętnie bym je malowała, doskonaliła i upiększała. Mam różne swoje techniki i to sprawia mi bardzo wiele radości. Kocham też pracę w ogrodzie. To czynności, którymi szczególnie chętnie zajmuję się, gdy chcę się odciąć od rzeczywistości czy problemów dnia codziennego. Po prostu ubieram się odpowiednio do planowanej czynności i zatapiam się w niej, realizując to co sobie zaplanowałam. Należę do ludzi bardzo aktywnych i tylko taka forma wypoczynku i odprężenia satysfakcjonuje mnie. Wieczorami czytam.
  • Czy masz jakieś zwierzaki?
Danuta WiśniewskaD.: Zawsze miałam w domu psa. Bardzo tęsknię za posiadaniem tego zwierzaczka. Wiem jakim jest wspaniałym i wiernym przyjacielem. Jestem świadoma tego, że nie mogę sobie pozwolić na taki luksus, nie chciałabym go skrzywdzić – poprzez moją ciągłą nieobecność. Zwierzęciu trzeba poświęcić się całym sercem.  To przecież członek rodziny.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
D.: To ja dziękuję. I życzę miłego odbioru.
 
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]