Aktualności wróć do listy
15.09.2016

Duet Karo

Jeden z najbardziej lubianych i popularnych zespołów muzycznych ze Śląska. Duet tworzy przesympatyczne małżeństwo Ela oraz Stefan Witkowscy z Chorzowa. Na co dzień oboje pracują zawodowo (Stefan w hucie, Ela w Urzędzie Miasta). Muzyka i występy sceniczne są dla artystów raczej rozrywką i odskocznią, a nie pracą.
Oczywiście Duetowi Karo w występach scenicznych towarzyszą 4 śliczne tancerki – z którymi współpraca układa się świetnie (te same dziewczyny współpracują z zespołem już od 9 lat).
O dorobku artystycznym słów kilka
Zespół wydał już 3 płyty CD. W ubiegłym roku w Chorzowskim Centrum Kultury miał miejsce koncert z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który został zarejestrowany i wydany na DVD.
Pomimo, że zespół istnieje od 15 lat, Ela i Stefan z muzyką związani są o wiele dłużej. Przez 5 lat przed założeniem zespołu, małżeństwo występowało w innej formacji estradowej. Wiele piosenek Eli i Stefana odniosło ogromny sukces i zostało ponadczasowymi przebojami. Pierwszą piosenką, która przyniosła zespołowi ogromną popularność, był utwór Żoneczka (szczególnie w połączeniu z teledyskiem) – podobno Ela do chwili obecnej spotyka się czasami z pytaniami, czy w rzeczywistości też często traktuje swojego męża nudelkulą (wałek do ciasta), a sama artystka była określana jako „ta od nudelkuli”. Kolejnym wielkim przebojem Duetu była piosenka Kochosz mie czy niy – która aż przez 2 lata z rzędu została przebojem roku Listy Śląskich Szlagierów – wtedy emitowanej w telewizji TVS. Kolejnymi kasowymi przebojami grupy były piosenki Już na zawsze chcę z Tobą być (z pięknym teledyskiem zrealizowanym w zimowej scenerii Parku Śląskiego i ulicy Wolności w Chorzowie) oraz 1,2,3,4 Dziubka mi dej (tym razem z bardzo humorystycznym videoclipem).
Artyści świetnie czują się zarówno w repertuarze typowo szlagierowo-biesiadnym, jak też popowym. Na scenie chętnie i swobodnie posługują się zarówno gwarą śląską, jak też językiem literackim.
Chętnie spędzają razem czas, oboje od lat kochają muzykę, co nie oznacza, że zawsze są całkowicie zgodni. Jednak dzięki wieloletniej obecności na scenie, zawsze zachowują się w pełni profesjonalnie – nigdy nie pokazując przed publicznością swoich ewentualnych problemów czy konfliktów. Nawet, jeśli posprzeczają się na kilka minut przed wyjściem na scenę, potrafią wyjść do publiczności z uśmiechem. Artyści uwielbiają kontakt z publicznością, bardzo im zależy na dobrej zabawie ich widowni.
Jak nieustannie podkreślają, ich kariera zależy od Fanów i Publiczności zgromadzonej licznie na ich koncertach, dlatego też darzą ją szczególnym szacunkiem.
Podział ról
Role w zespole są podzielone – Stefan zajmuje się komponowaniem muzyki, wstępną wersją aranżacji, pisaniem tekstów. Ela bardziej zajmuje się oprawą imprez, strojami, choreografią, całokształtem wizerunku zespołu, podziałem utworów, które będą wykonywać (sama dla siebie z wielką chęcią wybiera najczęściej romantyczne ballady, a Stefanowi pozostawiam piosenki bardziej szlagierowo-biesiadne). Ela zajmuje się też mediami elektronicznymi i kontaktem z fanami (Facebook). Stefan natomiast zajmuje się załatwianiem spraw formalnych – jak umowy. Oczywiście zawsze Ela jest pierwszą recenzentką twórczości swojego męża. Można śmiało powiedzieć, iż Duet Karo to zespół rodzinny. Podczas wyjazdów na koncerty zespołowi często towarzyszy jeden z synów (jeden z dwóch na zmianę), który pełni rolę kierowcy (wymiennie ze Stefanem).
Prywatnie
Państwo Witkowscy są małżeństwem od grubo ponad dwudziestu lat. Elżbieta i Stefan są szczęśliwymi rodzicami dwóch synów. Choć trudno w to uwierzyć, patrząc na tych młodych i pełnych energii muzyków, ale Ela i Stefan są też już dumnymi dziadkami (mają wnuka). Państwo Witkowscy pochodzą i nadal mieszkają w Chorzowie. Ela jest miłośniczką zwierząt, którym chętnie pomaga. Obecnie mają w domu 2 koty (kotkę i kota).
Jeśli chodzi o obowiązki domowe – na co dzień gotuje Ela, niemniej Stefan też chętnie zagląda do kuchni, w której lubi poeksperymentować, inspirując się programami kulinarnymi.
Stefan chętnie aktywnie spędza wolny czas – np. jeżdżąc na rowerze czy chodząc na siłownię. Z uwagi na zamieszkanie niedaleko Parku Śląskiego, małżeństwo jest w nim częstym gościem.
Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]