Aktualności wróć do listy
13.05.2021

Duet Karo - wywiad cz.2

Po długiej przerwie rozmawiam z jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych Duetów naszej Sceny, mającym na koncie niezliczone przeboje, 4 świetne płyty oraz wiele nagród – mowa o Duecie Karo, czyli Eli i Stefanie.
Tym razem Ela i Stefan opowiedzieli Śląskim Przebojom o pracach nad nowym materiałem, o dwudziestoleciu swojego Zespołu, jak też o recepcie na sukces i długotrwałą obecność na Scenie.
  • Czy pracujecie już nad nowym materiałem i programem koncertowym do zaprezentowania po pandemii?
Ela: Od roku pracujemy nad nową płytą, mamy nowe pomysły, a czasem każdy z nas inne [śmiech] wtedy szukamy kompromisu i zazwyczaj udaje się go nam osiągnąć. Jesteśmy zwarci i gotowi na spotkania z fanami, jesteśmy gotowi na koncerty, czekają ich muzyczne niespodzianki oraz premierowe wykonania.
  • O ile dobrze liczę niedawno świętowaliście 20-lecie (w tym roku chyba już nawet 21-lecie). Czy macie w związku z minioną okrągłą rocznicą jakieś plany?
Duet Karo - impreza Radio FESTStefan: To prawda, w zeszłym roku mieliśmy 20-lecie swej działalności artystycznej, takiej stricte estradowej. Koncert jubileuszowy był planowany na koniec roku, jednak z powodu ciągle pogarszającej się sytuacji w kraju, to wydarzenie zostało przeniesione na jesień obecnego roku. Trudno jest planować w takiej sytuacji tak ważne wydarzenie. Benefis jest dla nas bardzo ważnym i osobistym świętem. Taka ceremonia wymaga właściwej organizacji i oprawy muzycznej. Jesteśmy pełni wiary i nadziei, że koncert jubileuszowy dojdzie do skutku.
  • Jaka jest Wasza recepta na sukces i utrzymanie się przez tyle lat z powodzeniem na scenie?
Ela: Nie ma gotowej recepty na sukces i tak naprawdę nikt jej nie ma. W realnym świecie o sukcesie i naszych osiągnięciach bez wątpienia decyduje mnóstwo innych rzeczy, jak wychowanie, sprzyjające okoliczności, ciężka praca, napotkanie nieprzypadkowych ludzi i po prostu szczęście. [uśmiech] Najważniejsze jednak jest to, by wierzyć w siebie na sto procent, bo tylko tak można przekonać innych do siebie.
Duet Karo
  • Czy macie jakieś wielkie marzenie muzyczne, które chcielibyście spełnić – typu występ na jakiejś wielkiej scenie lub u boku jakiegoś Artysty?
Stefan: Hmmmm... jako muzyk, to marzy mi się skomponować taki utwór, który dotrze na popularną playlistę, co graniczy z cudem [uśmiech], ale… marzenia zawsze prowadzą do czegoś fajnego.
  • W ostatnim wywiadzie rozmawialiśmy nieco o Waszym zdrowym trybie życia. Rozumiem, że nadal stawiacie na aktywność i dietę? Podobno macie nawet siłownię w domu?
Ela: No cóż! Z roku na rok jesteśmy tylko starsi, [uśmiech]  a ćwiczenia oraz odpowiednia dieta mogą być dla nas tylko kluczem do długowieczności. Proszę mi wierzyć, że dobra kondycja fizyczna jest niezbędna podczas koncertów, więc trzeba o nią dbać. Owszem, mamy w domu „mini siłownię”, z której tak naprawdę rzadko korzystamy, bo najczęściej brak mobilizacji. [uśmiech] Korzystamy z profesjonalnej siłowni, która jest nieopodal naszego zamieszkania, aczkolwiek na ten czas zajęcia są zamrożone.


c.d.n.
 
Kto mo fajer w lipcu?
Kto mo fajer w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
5.
Stach i MagdalenaMam Cię dość
6.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
9.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
10.
Leszek i Monika FilecMuzyczny klucz
11.
Chris OxforduoDanny 18
12.
Tim FabianVirginia
13.
Proskauer EchoMoi Rodzice
14.
Karpowicz FamilyDzień dobry
15.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na łódce / statku [głosujemy raz na dobę]