Aktualności wróć do listy
16.12.2017

Duet Karo - wywiad cz.4

Rozmawiam dziś z jednym z najpopularniejszych Zespołów naszej Sceny Muzycznej, mającym na koncie niezliczone przeboje, który niedawno wydał swoją 4 płytę, czyli z Duetem Karo.
Tym razem Ela i Stefan opowiedzieli nieco o sobie prywatnie, opowiedzieli o swoich ulubionych piosenkach oraz o sposobach spędzania wolnego czasu.
  • Jak Wasi najbliżsi ustosunkowują się do Waszej kariery muzycznej? Możecie liczyć na ich wsparcie?
E.: Oczywiście, że tak. Nasi Synowie słuchają innej muzyki, ale nierzadko słyszymy, że „ten utwór jest fajny”, „ta piosenka mi się podoba”. Nierzadko słyszę, gdy np. jestem na parterze, a mój Syn na piętrze w łazience – że śpiewa naszą piosenkę. To jest genialne. [śmiech] On ma zupełnie inny muzyczny świat, słucha innej muzyki. Ale potrafi zaśpiewać nawet dwie zwrotki.
S.: Nawiązując do młodych ludzi – ostatnio zaskoczyła mnie sytuacja, gdy byliśmy w TVSie i nagrywaliśmy program. Akurat zapinano nam mikrofony. W pobliżu siedziała grupa młodych chłopaków, którzy przyszli chyba zobaczyć pracę w telewizji. Jeden z nich powiedział, że nas zna, że my śpiewamy Żoneczkę… i zaczął śpiewać Żoneczkę – wyśpiewał cały tekst. Świadczy to o tym, że słuchają as Ludzie w różnym wieku. Publiczność jest wielopokoleniowa.
  • Jaka jest Wasza ulubiona piosenka z Waszego repertuaru?
E.: Kocham wszystkie piosenki o miłości. Jestem bardzo sentymentalną osobą, dlatego Stefan pisze dla mnie takie piosenki. Kocham szczególnie te wszystkie piosenki o miłości, jak Miłość to cudowny sen, Tylko miłość liczy się, Już na zawsze z Tobą. Ale też lubię te wesołe, żartobliwe, jak Moja Ela. Jest ich dużo. Wydaliśmy już 4 płyty, więc tych piosenek jest bardzo dużo. Trudno jest wybrać coś. Ja chciałabym śpiewać na koncertach wszystko, ale się nie da.
S.: By odpowiedzieć z mojego punktu widzenia, musielibyśmy pograć trochę tych koncertów, rozśpiewać się. Powiem może, jak to wygląda na dzień dzisiejszy, szczególnie jeśli chodzi o nowe piosenki. Mam dwie takie. Pierwsza z nich jest od Eli – to Piękny sen. Rzadko kto ją słyszał, ale dla mnie jest rewelacyjnie zaśpiewana, zagrana, bardzo dobrze zrobiona w sensie studyjnym. Czy w ten sam sposób ocenią ją słuchacze, dopiero się dowiemy. A z tych śpiewanych przeze mnie – Pokochaj mnie.
E.: My jesteśmy dopiero na etapie odkrywania każdego utworu – krok po kroku, nutka po nutce. Musimy się z tymi piosenkami bardziej oswoić. Te utwory, które wykonujemy do tej pory, śpiewamy już od jakiegoś czasu. Poczynając od końca maja, będziemy bardziej oswajać się z nowymi utworami.
  • Czym lubicie zajmować się w wolnym czasie? Jakie jest Wasze hobby?
E.: Hobby jest nasza muzyka. Czym jeszcze lubimy się zajmować? Bardzo lubimy chodzić na siłownię. Choć tego czasu ostatnio mamy bardzo mało. Nie byliśmy w tym tygodniu i bardzo nam przykro z tego powodu i to boli. Co jeszcze lubimy? Ja lubię odpoczywać w domu i się relaksować.
S.: Lubimy też, o ile czas nam na to pozwala – jeździć na rowerze. Mnie ostatnio, po raz pierwszy w tym roku udało się urwać na rower. Mamy bardzo blisko do Parku Śląskiego. Ale Ela w tym czasie ćwiczyła emisję głosu – pracowała.
E.: My nie pozostajemy w miejscu, rozwijamy się. Uczymy się. Bierzemy lekcje emisji głosu – by nie męczyć się, swobodnie śpiewać. I tak czwartkowe popołudnia wypełniają nam warsztaty emisji głosu. To bardzo ciężka praca, ale satysfakcja jaką daje granie czy śpiew, nie da się z niczym porównać, więc warto nad sobą pracować.
Poza tym lubię leżakować za domem – z książką, lampką wina.
S.: Taki piękny moment, że jesteśmy po koncercie, ale mamy jeszcze chwilkę czasu… I idziemy z zimnym piweczkiem z tyłu na nasz ogródek, robimy jakiś grill.
E.: Jak każdy lubimy się spotykać się z przyjaciółmi, z rodziną, grillować.
  • Dziękuję za udzielenie wywiadu.
E.: Dziękujemy pięknie i pozdrawiamy wszystkich Fanów.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]