Aktualności wróć do listy
15.11.2022

Edek Dworniczek o Jesiennej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów i nie tylko - wywiad cz.2

Już za kilka dni wyjątkowy koncert – Jesienna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów. Na Scenie Domu Kultury w Koszęcinie pojawi się plejada Gwiazd Śląskiej Sceny Muzycznej – w tym uwielbiany Zespół Blue Party. Tym razem dalszy ciąg mojej rozmowy z Edkiem Dworniczkiem. Tym razem Edek opowiedział o przygotowaniach do koncertu, ale też o tworzeniu teledysków oraz nieco więcej o swoim solowym projekcie.
  • Musimy przypomnieć, że nie tylko śpiewasz, ale sam piszesz teksty piosenek oraz samodzielnie realizujesz teledyski.
E.: Tak dokładnie jest – choć dodam, że nawet w Blue Party realizowałem clipy (oczywiście wspólnie z Kolegami z Zespołu), ale to były raczej moje pomysły, choćby teledysk do piosenki Najlepsze życzenia. Jeśli chodzi o teksty, to właściwie pisałem je od samego początku dla Zespołu Blue Party (przynajmniej w sporej części), więc tutaj jest pewna kontynuacja. Myślę, że teraz będą to już tylko i wyłącznie moje teksty, choć z drugiej strony myślę, by powierzyć napisanie tekstu komuś, kto jest znany na Rynku Muzycznym, Jego teksty bardzo mi się podobają i chciałbym, aby takie tekst też kiedyś powstał, ale jeszcze nie rozmawiałem z tą osobą, o której myślę. Na razie nie chcę więc zdradzać, o kim pomyślałem, choć mam nadzieję, że uda mi się tą Osobę nakłonić współpracy. Jestem przekonany, że ten właśnie utwór będzie ciekawy, a może nawet humorystyczny, na co bardzo liczę.
  • Zapowiada się bardzo interesująco – pozostaje nam więc niecierpliwie czekać na kolejne premiery.
Blue PartyE.: Tak. Będą na pewno w najbliższym czasie, a planowane są właściwie prawie co miesiąc. Tak to sobie zaplanowałem. Do końca roku planowane są jeszcze dwie piosenki – wspomniane Czekam oraz jeszcze jeden utwór. Zaraz od Nowego Roku kolejne utwory będą już regularnie co miesiąc pokazywane Widzom i Słuchaczom.
Świetnie. Czekamy!
  • Reasumując – jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Jesienna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów, który już 18 listopada w Koszęcinie. Tak nawiasem mówiąc – jako Zespół Blue Party chyba nie mieliście zbyt wielu okazji, by pojawić akurat w tej pięknej miejscowości…
E.: W Koszęcinie byliśmy już kiedyś, ale to był plener – na terenie kompleksu pałacowego. To były jakieś obchody, ale nie pamiętam dokładnie jaka to była okazja… Natomiast w Domu Kultury w Koszęcinie rzeczywiście nie występowaliśmy jeszcze jako Blue Party. To będzie nasza inauguracja. Oczywiście jeszcze raz dołączam się do zaproszenia!

Edek Dworniczek - Blue Party
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
E.: Dziękuję również.
Blue Party