Aktualności wróć do listy
09.11.2023

Edek Dworniczek - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z Artystką obecnym na naszej Scenie od wielu lat, od ponad roku stawiającego – z powodzeniem – na solową karierę. Mowa o Edku Dworniczku, który niebawem wydaje swój solowy krążek.
Na początek Edek opowiedział nam o płycie, która ukaże się w najbliższych dniach, planach muzycznych na najbliższy czas...
  • Twoja solowa kariera powoli nabiera rozpędu. Ukazało się już kilka Twoich teledysków oraz sporo piosenek, które możemy usłyszeć w radiach i na koncertach. Niebawem ukaże się Twoja debiutancka solowa płyta. Możesz coś więcej zdradzić na temat tej płyty?
E.: Płyta ukaże się już w najbliższych dniach - mniej więcej w połowie listopada. Jeśli chodzi o samą płytę – myślę, że będzie to bardzo ciekawe i zróżnicowane wydawnictwo. Zróżnicowane oczywiście pod względem muzycznym – przez cały czas chodziło mi o to, żeby nie było monotonii w tym, co na płycie zostanie zawarte. Myślę, że to się udało. Jest więc kilka kawałków, które są w takich klimatach, jak choćby Odyseja do gwiazd (do której właśnie ukazał się teledysk) – czyli klimat Italo disco lat 80’, w takim stylu jest też zrobiony sam teledysk. Jest jedna ballada, jest też coś w klimacie dance-reggae, czyli mocno wakacyjny klimat. Jest też kawałek Mój Anioł stróż – który jest stylizowany troszeczkę na twórczość Thomasa Andersa, jest też jeden utwór latino, w którym Ivo dał swój popis gry na gitarze – gdzie jest klimat trochę, jak u Santany. Myślę, że każdy znajdzie na tej płycie coś ciekawego dla siebie.
  • Brzmi bardzo ciekawie.