Aktualności wróć do listy
11.11.2017

Ewa Kopczyńska - wywiad cz.2

Rozmawiam dziś z Utalentowaną Aktorką i Wokalistką, obecną na Śląskiej Scenie Muzycznej od kilku lat – czyli z Ewą Kopczyńską oraz Jej Córką Anią.
Ewa opowiedziała nam o swoich koncertach, początkach kariery muzycznej oraz współpracy muzycznej z Córką Anią (do tej kwestii odniosła się również Ania).
  • Twoje koncerty stanowią prawdziwe widowisko – śpiew na najwyższym poziomie, piękne stroje, profesjonalna choreografia… Chyba przywiązujesz bardzo dużą wagę do takich szczegółów?
E.: Oj tak. Ja do tego bardzo profesjonalnie podchodzę – dlatego, że traktuję Publiczność bardzo poważnie. Nie cierpię, wręcz nienawidzę dawać publiczności produktu byle jakiego. Publiczność, przychodząca na występy musi zawsze dostać to, co najlepsze jest we mnie. Staram się zawsze, by wszystko było przygotowane najlepiej jak potrafię. Zarówno jeśli chodzi o warstwę muzyczną, jak też ruchową – jak wspomniałaś – również kostiumy. Zawsze pieczołowicie do tego przygotowuję.
  • Jak wspominałaś w wywiadach, muzyka towarzyszy Ci od dzieciństwa, niemniej zdecydowałaś się na karierę aktorską (choć muzyka chyba zawsze była dla Ciebie bardzo ważna). Skąd pomysł, by spróbować swoich sił w autorskim repertuarze?
E.: Pomysł… Zostałam właściwie zwerbowana przez Znajomych, którzy stwierdzili, że mogłabym również na tym polu zrobić coś nowego. Zainteresował się mną też Producent. Tak to się zaczęło… W emploi aktorskim zawartych jest mnóstwo rzeczy. Aktorzy teatralni zajmują się graniem, granie w filmach prowadzeniem imprez, koncertów, śpiewają, tańczą, itp. Jako aktorka także śpiewam piosenki – nazwijmy je bardziej poważnymi, aktorskimi. A piosenka szlagierowa? Może dlatego, że mieszkam na Śląsku, który w Polsce jest kolebką tej piosenki. Myślę, że można było poszerzyć swoją działalność o właśnie taką piosenkę.
  • Jak już wspomniałaś, oprócz autorskich piosenek, można Cię usłyszeć też w recitalach piosenek światowej sławy artystek, jak choćby Edith Piaf…
E.: Tak. Mam w repertuarze recitale Agnieszki Osieckiej, ostatnio miałam premierę piosenek z Kabaretu Starszych Panów, uwielbiam też śpiewać utwory Ewy Demarczyk. Myślę, że moja Publiczność też bardzo chętnie przychodzi na moje koncerty inne od szlagierowych.
  • Jak osoby z Twojego otoczenia – np. z teatru – odnoszą się do decyzji o karierze muzycznej na Śląskim Rynku? Twoje piosenki reprezentują najwyższy poziom, ale tzw. śląski rynek nie cieszy się często najlepszą opinią.
E.: Nie wiem, jak moi Koledzy podchodzą. Wydaje mi się, że raczej pozytywnie. Nie chcę się wypowiadać w ich imieniu. Tak jak już powiedziałam aktorzy robią poza graniem w teatrze mnóstwo rzeczy – filmy, reklamy. Myślę, że jest to piosenka lekka, łatwa i przyjemna. Uważam, że ta piosenka nie przynosi ujmy mojej osobie, a ma swoich odbiorców. Myślę, że moi koledzy podobnie do tego podchodzą.
  • Na scenie często towarzyszy Ci Córka Ania. Jak Wam się współpracuje pod względem muzycznym? Może obie wypowiecie się na ten temat?
E.: Anka jest dla mnie bardzo wielkim wsparciem. Wydaje mi się, że wniosła w moje życie muzyczne świeżość, młodość, energię, swój talent. Jestem zachwycona, że Ona mi towarzyszy, wspiera mnie. Aniu, a Ty jak?
A.: Bardzo dobrze współpracuje mi się z Mamą. To dla mnie najważniejsze. Tym bardziej, że mogę przy Niej być, pomagać Jej w całym dniu. Przy okazji koncertów zarówno na scenie, w wykonaniu piosenek, jak też w sferze organizacyjnej, czy po koncercie i w kontakcie z Publicznością.
E.: Super się wspieramy, uzupełniamy się. Rozumiemy się prywatnie i muzycznie. Mamy między sobą porozumienie w każdej sferze. Bardzo miło nam przebywać ze sobą. Teraz jeszcze bardziej miło, ponieważ Anka mieszka w Austrii. Wobec tego te koncerty są świetnym pretekstem, by się spotkać, zobaczyć, poprzebywać ze sobą.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]