Aktualności wróć do listy
30.12.2017

Grzegorz Stasiak - wywiad cz.5

Rozmawiam z Kabareciarzem Konferansjerem, Prezenterem Radiowym i Telewizyjnym, Wodzirejem, Aktorem… Jeśli którąś z ról pominęłam, to przepraszam. A o kim mowa? Oczywiście o Grzegorzu Stasiaku.
Tym razem Grzegorz Stasiak opowiedział o swoich zainteresowaniach i sposobach na spędzanie wolnego czasu, o tym, jak spełnia się w roli Dziadka oraz o tym czy Wnuczki lubią słuchać Dziadka w Radiu lub oglądać w telewizji.
  • Miał Pan okazję pracować już w wielu śląskich stacjach radiowych. Jak Pan spogląda na przemiany w nich z perspektywy czasu?
Stacji jest dużo. Taka niefajna konkurencja. No, ale rynek tego wymaga – te wszystkie słuchalności, itp. Ale moim zdaniem idzie to wszystko ku dołowi, niż ku profesjonalizmowi. Teraz jest coraz większe zapotrzebowanie nie na prezentera, ale na informatyka, operatora komputera, który potrafi szukać w jednym, drugim czy trzecim komputerze. Nieważne co gada i jak gada, byle obsługiwał komputer. Inaczej trzeba by zatrudniać spikera, czy prezentera oraz operatora, a to zwiększa koszty, na co większość właścicieli nie pójdzie. Komputeryzacja poszła do przodu, ale przez to obniża poziom programów.
  • Czym (poza wspomnianym ogródkiem) lubi zajmować się Pan w wolnym czasie?
Przede wszystkim sport. Oczywiście teraz głównie z fotela na telewizor. Choć obecnie coraz bardziej mnie denerwuje – teoretycznie ma być profesjonalny, zawodowy, a jest coraz większe badziewie. Najbardziej interesował mnie boks, sporty walki. No i piłka nożna. Ale gdy nie gra zawodowa liga, to też nie ma na co popatrzeć. Oczywiście też czynny sport. 
  • Jak Pan często podkreśla, uwielbia Pan spędzać czas z Wnuczkami. Jak radzi sobie Pan z opieką nad dziećmi?
Tak samo jak z gotowaniem. [śmiech] Czyli bardzo dobrze.
  • Rozumiem, że wnuczki są zawsze zadowolone przebywając z dziadkiem?
Tak. Pod warunkiem, że robię to, co One chcą. Gdy chcę, by były na ogródku, to nie są zbyt zadowolone. To już są panienki, gdy były małe, wychowywały się w ogródku. Później wolały już rowerek, rolki, czy wyjście z koleżankami. Teraz jedna ma już 12 lat, druga 8 – tak, że lubią przebywać ze mną, ale pod warunkiem, że robię, to co one chcą.
  • A jak wnuczki zapatrują się na pracę Dziadka? Pewnie są dumne, gdy mogą zobaczyć Dziadka w telewizji lub usłyszeć w radiu…
Szczerze mówiąc chyba są jeszcze za młode, by do końca tak to kojarzyć. Oczywiście mówią, że słyszały mnie w radiu, czy w telewizji, ale chyba jeszcze tego tak nie doceniają. Choć młodsza miała też już kilka występów, gdyż tańczy – miała już występy w domach kultury czy na festynach. Tak, że może kiedyś pójdzie w ślady dziadka.
  • Czy gra Pan na jakimś instrumencie?
To jest moja bolączka. [śmiech] Uczyłem się na gitarze, już tylu ludzi mnie uczyło, ale nie udało się. W końcu ktoś mi powiedział, „wiesz co Grzegorz nie nauczysz się grać, nie nauczysz się śpiewać. Weź i mów swoje kawały, a granie zostaw innym”.
  • Dziękuję za udzielenie wywiadu.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]